FRA: Lionu veliki derbi, het-trik Lakazeta!

Fudbaleri Olimpika iz Liona pobedili su Sent Etjen sa 3:0 u derbiju 13. kola Lige 1 i popeli se na drugo mesto tabele.

Fudbal 09.11.2015 | 13:20

Lion je do trijumfa došao sjajnim het-trikom Aleksandra Lakazeta, koji je bio strelac u 41, 59. minutu i nadoknadi vremena.

Olimpik tako pred reprezentativnu pauzu ima deset bodova zaostatka u odnosu na Pari Sen Žermen.

U ostalim utakmicama nedeljnog programa, pobede su ostvarili Bordo i Nica. Nica je sa 1:0 bila bolja od Olimpika iz Marseja na gostovanju, dok je Bordo lako izašao na kraju sa Monakom, protiv kojeg je trijumfovao sa 3:1.

Trijumf Nici u Marseju, posle kojeg je njegov tim na šestom mestu tabele, bio je Valer Žermen, koji je bio strelac u 16. minutu pred 48.000 ljudi na “Velodromu”. Domaći tim je, s druge strane, sada na 12. mestu sa 15 bodova, šest manje od svog nedeljnog rivala.

Bordo je protiv Monaka slavio posle preokreta, pošto su ‘Kneževi’ vodili od 23. minuta golom Eldera Koste. Izjednačenje je doneo Nikola Moris-Belaj u 36. minutu, a potom su strelci za pobednički tim bili Sedrik Žamber i Jaroslav Plašil u 40, odnosno 48. minutu.

Monako sada drži deveto mesto na tabeli sa 20 bodova, tri više od Bordoa, koji je dve pozicije iza.