ПЛ: Сити се ''оклизнуо'', реми у лондонском дербију, први пораз Клопа!

Фудбалери Астон Виле одиграли су меч без голова против Манчестер ситија у оквиру 12. кола Премијер лиге и тако прекинули серију од седам узастопних пораза. Фудбалери Арсенала и Тотенхема одиграли су нерешено 1:1, у дербију 12. кола енглеске Премијер лиге.

Фудбал 09.11.2015 | 12:40

Лидер шампионата је доминирао у Бирмингему, имао већи посед лопте, више удараца у гол, али није био концентрисан у завршници напада.

Наш репрезентативац, Александар Коларов одиграо је цео меч у гостујућој екипи, а у 52. минуту намучио је голмана гостију. Наиме, након прекршаја који су направили играчи Астон Виле, извео је слободан ударац са ивице шеснаестерца, али голман му је крајњим напором одбранио шут.

Манчестер сити остаје лидер на табели са 26 бодова, док је Астон вила и даље на зачељу са само пет.

Тим Арсена Венгера пропустио је одличну прилику да се осамостали на првом месту на табели, па сада има 26 бодова, исто колико и Манчестер сити који није победио Астон Вилу у недељу.

Са друге стране, екипа Тотенхема је на деоби пете позиције са 21 бодом. Гости су боље отворили меч на Емиратима, а у 32. минуту Хари Кејн је искористио сјајно додавање Роуза и рутински савладао Чеха за 1:0.

Тотенхем је био у потпуности изједначен, ако не и бољи ривал у првих 45 минута, али се у наставку све променило. Арсенал је кренуо офанзивно, ређали су се напади домаче екипе и било је само питање времена када ће Љорис капитулирати.

То се догодило у 77. минуту, а гол је постигао Киран Гибс који је само неколико минута пре тога ушао на терен. Езил га је сјајно проиграо, Љорис није успео да интервенише и Арсенал је изједначио. У финишу утакмице домаћин је имао неколико одличних шанси да стигне и до сва три бода, али Тотенхем је успео да се одбрани и освоји важан бод.

Велико разочарење за домаће навијаче виђено је на Енфилду где је први пораз као менаџер Ливерпула претрпео Јирген Клоп. Бољи је био Кристал Палас који после ове победе заузима осмо место на табели са 19 бодова.

Гости су одлично почели и голом Јаника Боласија у 21. минуту повели су са 1:0. Ливерпул је изједначио у правом тренутку, у 42. минуту погодио је Филип Кутињо и деловало је да ће Клопов тим успети у наставку да преокрене. Ипак, Палас се добро бранио и осам минута пре краја сачекао је своју шансу. Скот Дан постигао је гол и на тај начин растужио домаће навијаче.