PL: Siti se ''okliznuo'', remi u londonskom derbiju, prvi poraz Klopa!

Fudbaleri Aston Vile odigrali su meč bez golova protiv Mančester sitija u okviru 12. kola Premijer lige i tako prekinuli seriju od sedam uzastopnih poraza. Fudbaleri Arsenala i Totenhema odigrali su nerešeno 1:1, u derbiju 12. kola engleske Premijer lige.

Fudbal 09.11.2015 | 12:40

Lider šampionata je dominirao u Birmingemu, imao veći posed lopte, više udaraca u gol, ali nije bio koncentrisan u završnici napada.

Naš reprezentativac, Aleksandar Kolarov odigrao je ceo meč u gostujućoj ekipi, a u 52. minutu namučio je golmana gostiju. Naime, nakon prekršaja koji su napravili igrači Aston Vile, izveo je slobodan udarac sa ivice šesnaesterca, ali golman mu je krajnjim naporom odbranio šut.

Mančester siti ostaje lider na tabeli sa 26 bodova, dok je Aston vila i dalje na začelju sa samo pet.

Tim Arsena Vengera propustio je odličnu priliku da se osamostali na prvom mestu na tabeli, pa sada ima 26 bodova, isto koliko i Mančester siti koji nije pobedio Aston Vilu u nedelju.

Sa druge strane, ekipa Totenhema je na deobi pete pozicije sa 21 bodom. Gosti su bolje otvorili meč na Emiratima, a u 32. minutu Hari Kejn je iskoristio sjajno dodavanje Rouza i rutinski savladao Čeha za 1:0.

Totenhem je bio u potpunosti izjednačen, ako ne i bolji rival u prvih 45 minuta, ali se u nastavku sve promenilo. Arsenal je krenuo ofanzivno, ređali su se napadi domače ekipe i bilo je samo pitanje vremena kada će Ljoris kapitulirati.

To se dogodilo u 77. minutu, a gol je postigao Kiran Gibs koji je samo nekoliko minuta pre toga ušao na teren. Ezil ga je sjajno proigrao, Ljoris nije uspeo da interveniše i Arsenal je izjednačio. U finišu utakmice domaćin je imao nekoliko odličnih šansi da stigne i do sva tri boda, ali Totenhem je uspeo da se odbrani i osvoji važan bod.

Veliko razočarenje za domaće navijače viđeno je na Enfildu gde je prvi poraz kao menadžer Liverpula pretrpeo Jirgen Klop. Bolji je bio Kristal Palas koji posle ove pobede zauzima osmo mesto na tabeli sa 19 bodova.

Gosti su odlično počeli i golom Janika Bolasija u 21. minutu poveli su sa 1:0. Liverpul je izjednačio u pravom trenutku, u 42. minutu pogodio je Filip Kutinjo i delovalo je da će Klopov tim uspeti u nastavku da preokrene. Ipak, Palas se dobro branio i osam minuta pre kraja sačekao je svoju šansu. Skot Dan postigao je gol i na taj način rastužio domaće navijače.