ШПА: Нема непоражених у Европи - пао и Реал Мадрид, Барса сигурна!

Фудбалери Барселоне савладали су Виљареал са 3:0 у 11. колу Примере, после ког више нема непоражених у Европи, јер је Реал изгубио на гостовању Севиљи са 3:2. Атлетико Мадрид је голом Антоана Гризмана у надокнади времена савладо Спортинг из Хихона са 1:0.

Фудбал 09.11.2015 | 11:45

Много је оних који су се запитали како ће Барселона играти након повреде Месија, а одговор су добили од убитачног тандема Луис Суарез - Нејмар.

Након мирног првог полувремена против Виљареала, Нејмар у 60. минуту доводи Каталонце у предност. Само 10 минута касније Суарез је био прецизан са 11 метара и удвостручио је предност. Коначан резултат поставља Нејмар пет минута пре кара меча, на асистенцију Суареза.

Овом победом Барселона је избила на врх табеле са три бода више од Реала, који је поражен у Севиљи, а Нејмар и Суарез су заједно постигли последњих 16 голова за каталонски клуб.

Краљевићи су пали у Севиљи и сада више нема екипа без пораза у Европи. Једино су Бајерн и ПСЖ непоражени у тамошњим шампионатима, али су доживели неуспехе у Лиги шампиона.

Уједно, ово је и први пораз Реала под командом Рафе Бенитеза након 15 мечева откако је сео на клупу славног тима. Повео је Реал на "Санчез Писхуану" сјајним маказицама Серхија Рамоса, али је до полувремена Ћиро Имобиле поравано на 1:1.

Одлично је играла Севиља у наставку што је крунисала голом Банеге за преокрет, односно поготком главом Љорентеа за потврду тријумфа, да би Хамес Родригез у судијској надокнади само ублажио пораз.

Што се тиче дуела између Атлетика и Хихона у Мадриду, први део је протекао углавном у налетима домаћих играча, али без озбиљнијих шанси. У другом делу Мадриђани су наставили да притискају противника, безуспешно, све до самог финиша када су успели да сломе отпор ривала.

Јунак победе "јорганџија" био је Антоан Гризман који је гол постигао у трећем минуту судијске надокнаде времена пошто је лопту до њега после проследио Дијего Годин.

Колико је овај погодак значио екипи Атлетика видело се кроз радовање тренера Дијега Симеонеа.