ŠPA: Nema neporaženih u Evropi - pao i Real Madrid, Barsa sigurna!

Fudbaleri Barselone savladali su Viljareal sa 3:0 u 11. kolu Primere, posle kog više nema neporaženih u Evropi, jer je Real izgubio na gostovanju Sevilji sa 3:2. Atletiko Madrid je golom Antoana Grizmana u nadoknadi vremena savlado Sporting iz Hihona sa 1:0.

Fudbal 09.11.2015 | 11:45

Mnogo je onih koji su se zapitali kako će Barselona igrati nakon povrede Mesija, a odgovor su dobili od ubitačnog tandema Luis Suarez - Nejmar.

Nakon mirnog prvog poluvremena protiv Viljareala, Nejmar u 60. minutu dovodi Katalonce u prednost. Samo 10 minuta kasnije Suarez je bio precizan sa 11 metara i udvostručio je prednost. Konačan rezultat postavlja Nejmar pet minuta pre kara meča, na asistenciju Suareza.

Ovom pobedom Barselona je izbila na vrh tabele sa tri boda više od Reala, koji je poražen u Sevilji, a Nejmar i Suarez su zajedno postigli poslednjih 16 golova za katalonski klub.

Kraljevići su pali u Sevilji i sada više nema ekipa bez poraza u Evropi. Jedino su Bajern i PSŽ neporaženi u tamošnjim šampionatima, ali su doživeli neuspehe u Ligi šampiona.

Ujedno, ovo je i prvi poraz Reala pod komandom Rafe Beniteza nakon 15 mečeva otkako je seo na klupu slavnog tima. Poveo je Real na "Sančez Pishuanu" sjajnim makazicama Serhija Ramosa, ali je do poluvremena Ćiro Imobile poravano na 1:1.

Odlično je igrala Sevilja u nastavku što je krunisala golom Banege za preokret, odnosno pogotkom glavom Ljorentea za potvrdu trijumfa, da bi Hames Rodrigez u sudijskoj nadoknadi samo ublažio poraz.

Što se tiče duela između Atletika i Hihona u Madridu, prvi deo je protekao uglavnom u naletima domaćih igrača, ali bez ozbiljnijih šansi. U drugom delu Madriđani su nastavili da pritiskaju protivnika, bezuspešno, sve do samog finiša kada su uspeli da slome otpor rivala.

Junak pobede "jorgandžija" bio je Antoan Grizman koji je gol postigao u trećem minutu sudijske nadoknade vremena pošto je loptu do njega posle prosledio Dijego Godin.

Koliko je ovaj pogodak značio ekipi Atletika videlo se kroz radovanje trenera Dijega Simeonea.