СЛС: Звездина серија без краја!

Матос и Виеира за 14. везану победу! Фудбалери Црвене звезде стигли су до 14. везане победе! Тим Миодрага Божовића је у 17. колу Суперлиге савладао Металац - 2:0 (1:0). Стрелци за екипу са “Маракане” били су Матос и Виеира. Фудбалери Младости из Лучана савладали су Нови Пазар са 3:1 на тешком гостовању, у оквиру 17. кола Суперлиге Србије, док је Раднички из Ниша савладао ОФК Београд са 2:0. Реми су забележили Борац и Вождовац са 1:1 у Чачку.

Фудбал 07.11.2015 | 23:45

Звезда је решила проблем са електричном енергијом, па је до нових бодова стигла под светлошћу рефлектора.

Црвено-бели су отпор веома тврдог ривала сломили у самој завршници првог полувремена. Тренер Божовић је одлучио да Матоса уврсти у стартних 11 и није погрешио. Бразилац је у 45. минуту искористио кикс капитена гостију Оташевића и без много проблема савладао до тада одличног Белића.

Тим из Горњег Милановца је у првом полуврмену успео потпуно да умртви игру. Претили су гости дугим лоптама потпуно орјетинсани на дефанзиву.

Ни у наставку ситуација на терену се није много променила. Звезда је држала лопту у ногама, док гости нису успевали озбиљније да припрете.

У 77. минуту Виериа је оверио тријумф црвено-белих. Након великог кикса Младеновића, Португалац је савладао солидног Белића.

Серији екипе Миодрага Божовића нема краја! Победа над Металцем био је 14. везани тријумф црвено-белих у домаћем првенству. Звезда граби ка титули првака, у овом тренутку тим са “Маракане” је за класу бољи од свих ривала.

Пазарци су добро отворили меч, константно су нападали и стварали шансе. Офанзивна игра се исплатила у 27. минуту када је Владимир Радивојевић затресао мрежу гостију.
Међутим, друго полувреме доноси велики преокрет. Домаћи су стали, и као да су заменили улоге из првог полувремена. Лучани најпре долазе до изједначења преко Томе Китановског, да би исти играч асистирао Вајану за потпуни преокрет. Апсолутни херој гостију је управо Китановски који је голом у 76. минуту оверио победу.

ОФК Београд дочекао је на свом терену екипу Радничког. У првом полувремену није било великих шанси, све до 33. минута када је досуђен пенал за домаће. Ивица Јовановић је био непрецизан са 11 метара па се на одмор отишло без голова. У наставку постојао је само један тим, а то су били гости из Ниша. Антон Земљанухин је довео Раднички у вођство, а пола сата касније победу је потврдио Никола Ашћерић.

Спартак и Јавор су у Суботици одиграли утакмицу без голова. Гостујућа екипа завршила је утакмицу са играчем мање због искључења Бојана Цесарића у 84. минуту, а нови тренер домаћина Андреј Чернишов и неће баш имати по чему да памти деби.

Утакмица између Борца и Вождовца је каснила 15 минута, а завршена је нерешеним резултатом. Чачани су дошли у вођство у 71. минуту голом Вујаклије, играча познатог по необичним прославама голова и поруком "виолиница" за девојку. Радост им је кратко трајала, пошто је само три минута касније некадашњи играч Партизана Одита поставио коначан резултат за поделу плена.

Борцу у овом колу није угрожено друго место, а велики успон направила је Младост и тренутно је у зони плеј-офа, пошто је остварила другу узастопну победу након ремија са Партизаном у Лучанима.