SLS: Zvezdina serija bez kraja!

Matos i Vieira za 14. vezanu pobedu! Fudbaleri Crvene zvezde stigli su do 14. vezane pobede! Tim Miodraga Božovića je u 17. kolu Superlige savladao Metalac - 2:0 (1:0). Strelci za ekipu sa “Marakane” bili su Matos i Vieira. Fudbaleri Mladosti iz Lučana savladali su Novi Pazar sa 3:1 na teškom gostovanju, u okviru 17. kola Superlige Srbije, dok je Radnički iz Niša savladao OFK Beograd sa 2:0. Remi su zabeležili Borac i Voždovac sa 1:1 u Čačku.

Fudbal 07.11.2015 | 23:45

Zvezda je rešila problem sa električnom energijom, pa je do novih bodova stigla pod svetlošću reflektora.

Crveno-beli su otpor veoma tvrdog rivala slomili u samoj završnici prvog poluvremena. Trener Božović je odlučio da Matosa uvrsti u startnih 11 i nije pogrešio. Brazilac je u 45. minutu iskoristio kiks kapitena gostiju Otaševića i bez mnogo problema savladao do tada odličnog Belića.

Tim iz Gornjeg Milanovca je u prvom poluvrmenu uspeo potpuno da umrtvi igru. Pretili su gosti dugim loptama potpuno orjetinsani na defanzivu.

Ni u nastavku situacija na terenu se nije mnogo promenila. Zvezda je držala loptu u nogama, dok gosti nisu uspevali ozbiljnije da priprete.

U 77. minutu Vieria je overio trijumf crveno-belih. Nakon velikog kiksa Mladenovića, Portugalac je savladao solidnog Belića.

Seriji ekipe Miodraga Božovića nema kraja! Pobeda nad Metalcem bio je 14. vezani trijumf crveno-belih u domaćem prvenstvu. Zvezda grabi ka tituli prvaka, u ovom trenutku tim sa “Marakane” je za klasu bolji od svih rivala.

Pazarci su dobro otvorili meč, konstantno su napadali i stvarali šanse. Ofanzivna igra se isplatila u 27. minutu kada je Vladimir Radivojević zatresao mrežu gostiju.
Međutim, drugo poluvreme donosi veliki preokret. Domaći su stali, i kao da su zamenili uloge iz prvog poluvremena. Lučani najpre dolaze do izjednačenja preko Tome Kitanovskog, da bi isti igrač asistirao Vajanu za potpuni preokret. Apsolutni heroj gostiju je upravo Kitanovski koji je golom u 76. minutu overio pobedu.

OFK Beograd dočekao je na svom terenu ekipu Radničkog. U prvom poluvremenu nije bilo velikih šansi, sve do 33. minuta kada je dosuđen penal za domaće. Ivica Jovanović je bio neprecizan sa 11 metara pa se na odmor otišlo bez golova. U nastavku postojao je samo jedan tim, a to su bili gosti iz Niša. Anton Zemljanuhin je doveo Radnički u vođstvo, a pola sata kasnije pobedu je potvrdio Nikola Ašćerić.

Spartak i Javor su u Subotici odigrali utakmicu bez golova. Gostujuća ekipa završila je utakmicu sa igračem manje zbog isključenja Bojana Cesarića u 84. minutu, a novi trener domaćina Andrej Černišov i neće baš imati po čemu da pamti debi.

Utakmica između Borca i Voždovca je kasnila 15 minuta, a završena je nerešenim rezultatom. Čačani su došli u vođstvo u 71. minutu golom Vujaklije, igrača poznatog po neobičnim proslavama golova i porukom "violinica" za devojku. Radost im je kratko trajala, pošto je samo tri minuta kasnije nekadašnji igrač Partizana Odita postavio konačan rezultat za podelu plena.

Borcu u ovom kolu nije ugroženo drugo mesto, a veliki uspon napravila je Mladost i trenutno je u zoni plej-ofa, pošto je ostvarila drugu uzastopnu pobedu nakon remija sa Partizanom u Lučanima.