ПЛ: Челси губи и без Муриња, "Свеци" славе Тадића...

Фудбалери Челсија наставили су са очејним резултатима ове сезоне поразом од Стоука у гостима резултатом 1:0, у 12. колу Премијер лиге. Фудбалери Манчестер јунајтеда и Лестера остварили су победе на свом терену у 12. колу енглеске Премијер лиге.

Фудбал 07.11.2015 | 23:00

На клупи шампиона Енглеске није било суспендованог Жозеа Муриња који није имао чак ни приступ стадиону, а његова екипа је претрпела већ седми пораз у првих 12 мечева.

Лондонски ’Плавци’ су тако остали на само 11 освојених бодова, само два више од опасне зоне. У дуелу са Стоуком поново је било видљиво да многе ствари уопште не функционишу у екипи Челсија.

Имали су гости већи посед лопте, иницијативу и већи број шутева ка голу од ривала, али то није било довољно и Стоук је успео да оствари четврту победу у сезони. Једини гол на утакмици постигао је Марко Арнаутовић у 59. минуту атрактивним потезом после одличне акције на десној страни.

У последњих 15-ак минута Челси је имао неколико одличних прилика да стигне барем до бода, али су Оскар, Азар, Коста и Реми били непрецизни и неодлучни. Српски репрезентативац Немања Матић одиграо је целу утакмицу, док је Бранислав Ивановић још увек повређен.

Екипа Луја ван Гала савладала је Вест Бромвич на свом терену резултатом 2:0 и са 24 приближила се водећим тимовима Ситију, арсеналу и Лестеру на само бод заостатка.

Јунајтед је до седме победе ове сезоне стигао у другом полувремену против чврсте екипе Вест Бромвича. Џеси Лингард начео је мрежу гостију у 52. минуту, а тек у 91. минуту Хуан Мата је са пенала оверио тријумф. Претходно је Меколи добио црвени картон па је ВБА меч завршио са десеторицом.

Са бриљантним издањима наставио је Лестер који је сада изједначен са Арсеналом и Ситијем на челу табеле са 25 бодова. Против Вотфорда екипа Клаудија Ранијерија је славила головима у другом полувремену.

Канте је донео вођство у 52. минуту, а Варди је новим голом са пенала у 65. минуту повећао на 2:0. До краја меча екипа Вотфорда је само ублажила пораз преко Динија са пенала 15 минута пре краја.

У врху табеле је и Саутемптон који је победио Сандерленд у гостима са 1:0, а једини гол 25 минута пре краја постигао је српски репрезентативац Душан Тадић. Тим Роналда Кумана сада има 20 бодова на деоби пете позиције на табели.

Суботњи дерби одиграли су Вест Хем и Евертон у Лондону. Ланцини је сјајним голом у 30. минуту донео предност тиму Славена Билића, а коначан резултат већ у 43. минуту поставио је Ромелу Лукаку.