PL: Čelsi gubi i bez Murinja, "Sveci" slave Tadića...

Fudbaleri Čelsija nastavili su sa očejnim rezultatima ove sezone porazom od Stouka u gostima rezultatom 1:0, u 12. kolu Premijer lige. Fudbaleri Mančester junajteda i Lestera ostvarili su pobede na svom terenu u 12. kolu engleske Premijer lige.

Fudbal 07.11.2015 | 23:00

Na klupi šampiona Engleske nije bilo suspendovanog Žozea Murinja koji nije imao čak ni pristup stadionu, a njegova ekipa je pretrpela već sedmi poraz u prvih 12 mečeva.

Londonski ’Plavci’ su tako ostali na samo 11 osvojenih bodova, samo dva više od opasne zone. U duelu sa Stoukom ponovo je bilo vidljivo da mnoge stvari uopšte ne funkcionišu u ekipi Čelsija.

Imali su gosti veći posed lopte, inicijativu i veći broj šuteva ka golu od rivala, ali to nije bilo dovoljno i Stouk je uspeo da ostvari četvrtu pobedu u sezoni. Jedini gol na utakmici postigao je Marko Arnautović u 59. minutu atraktivnim potezom posle odlične akcije na desnoj strani.

U poslednjih 15-ak minuta Čelsi je imao nekoliko odličnih prilika da stigne barem do boda, ali su Oskar, Azar, Kosta i Remi bili neprecizni i neodlučni. Srpski reprezentativac Nemanja Matić odigrao je celu utakmicu, dok je Branislav Ivanović još uvek povređen.

Ekipa Luja van Gala savladala je Vest Bromvič na svom terenu rezultatom 2:0 i sa 24 približila se vodećim timovima Sitiju, arsenalu i Lesteru na samo bod zaostatka.

Junajted je do sedme pobede ove sezone stigao u drugom poluvremenu protiv čvrste ekipe Vest Bromviča. Džesi Lingard načeo je mrežu gostiju u 52. minutu, a tek u 91. minutu Huan Mata je sa penala overio trijumf. Prethodno je Mekoli dobio crveni karton pa je VBA meč završio sa desetoricom.

Sa briljantnim izdanjima nastavio je Lester koji je sada izjednačen sa Arsenalom i Sitijem na čelu tabele sa 25 bodova. Protiv Votforda ekipa Klaudija Ranijerija je slavila golovima u drugom poluvremenu.

Kante je doneo vođstvo u 52. minutu, a Vardi je novim golom sa penala u 65. minutu povećao na 2:0. Do kraja meča ekipa Votforda je samo ublažila poraz preko Dinija sa penala 15 minuta pre kraja.

U vrhu tabele je i Sautempton koji je pobedio Sanderlend u gostima sa 1:0, a jedini gol 25 minuta pre kraja postigao je srpski reprezentativac Dušan Tadić. Tim Ronalda Kumana sada ima 20 bodova na deobi pete pozicije na tabeli.

Subotnji derbi odigrali su Vest Hem i Everton u Londonu. Lancini je sjajnim golom u 30. minutu doneo prednost timu Slavena Bilića, a konačan rezultat već u 43. minutu postavio je Romelu Lukaku.