ЛЕ: Аугзбург у трци, Филип срушио Розенборг...

Немци по други пут савладали АЗ Алкмар и сада имају исти број бодова као Партизан. Лацио и Базел на корак су од шеснаестине финала Лиге Европе, док су важне бодове освојили Сент Етјен, Фиорентина и Тотенхем.

Фудбал 05.11.2015 | 23:30

Лига Европе је почела сјајно по Партизан, а очајно по Аугзбург, међутим, улоге су се промениле.

Црно-бели су после две победе на старту уписали два пораза, а Немци супротно - после две изгубљене утакмице, два пута су савладали АЗ Алкмар.

У Холандији је било 1:0, а у Немачкој - 4:1.

Сјајно вече имао је троструки стрелац Раул Бобадиља.

Парагвајац је средином првог полувремена наговестио коначан исход овог меча, пошто је у 24. минуту био прецизан из "слободњака", а у 33. после ударца са дистанце. У надокнади првог дела Винсент Јансен је успео да смањи разлику и врати наду свом тиму.

Његов гол био је подстицај да гости заиграју знатно офанзивније по повратку са одмора. Нападали су, погодили чак и пречку, али је онда изненада "севнула" контра домаћих и погодак Ђо Донг-Вона за 3:1, којим је нестала свака неизвесност о питању победника.

Играчи Аугзбурга до краја меча успели су и да увећају предност, пошто је Бобадиља у 74. минуту украо лопту једном дефанзивцу холандског тима и затим рутински послао лопту у мрежу.

У наредном колу, 26. новембра, АЗ ће играти против Партизана на свом терену, а Аугзбург ће бити домаћин Атлетик Билбау.

Лацио је на бод од друге рунде стигао победом над Росенборгом 2:0, а оба гола у Тронхајму постигао је Филип Ђорђевић. Сент Етјен је прегазо Дњипро 3:0 за друго место у групи.

Безел је истим резултатом славио код Белененсеша, а Фиорентина у Лехум па ће у међусобном дуелу у следећем колу одлучивати о судбини групе.

Поготком Мусе Дембелеа три минута пре краја Тотенхем је успео да савлада Андерлехт 2:1, иако су Белгијанци били бољи на Вајт Харт Лејну. Сада Спурси имају бод више од Монака, а три од Андерлехта и Карабага.

Спарта и Шалке су поделили бодове у Прагу са 1:1, што је више одговорало тиму из Гелзенкирхена, јер му реми у следећем колу доноси другу фазу такмичења. Играће са Астерасом који је победом над АПОЕЛ-ом 2:0 ушао у игру за 1/16 финала.