LE: Augzburg u trci, Filip srušio Rozenborg...

Nemci po drugi put savladali AZ Alkmar i sada imaju isti broj bodova kao Partizan. Lacio i Bazel na korak su od šesnaestine finala Lige Evrope, dok su važne bodove osvojili Sent Etjen, Fiorentina i Totenhem.

Fudbal 05.11.2015 | 23:30

Liga Evrope je počela sjajno po Partizan, a očajno po Augzburg, međutim, uloge su se promenile.

Crno-beli su posle dve pobede na startu upisali dva poraza, a Nemci suprotno - posle dve izgubljene utakmice, dva puta su savladali AZ Alkmar.

U Holandiji je bilo 1:0, a u Nemačkoj - 4:1.

Sjajno veče imao je trostruki strelac Raul Bobadilja.

Paragvajac je sredinom prvog poluvremena nagovestio konačan ishod ovog meča, pošto je u 24. minutu bio precizan iz "slobodnjaka", a u 33. posle udarca sa distance. U nadoknadi prvog dela Vinsent Jansen je uspeo da smanji razliku i vrati nadu svom timu.

Njegov gol bio je podsticaj da gosti zaigraju znatno ofanzivnije po povratku sa odmora. Napadali su, pogodili čak i prečku, ali je onda iznenada "sevnula" kontra domaćih i pogodak Đo Dong-Vona za 3:1, kojim je nestala svaka neizvesnost o pitanju pobednika.

Igrači Augzburga do kraja meča uspeli su i da uvećaju prednost, pošto je Bobadilja u 74. minutu ukrao loptu jednom defanzivcu holandskog tima i zatim rutinski poslao loptu u mrežu.

U narednom kolu, 26. novembra, AZ će igrati protiv Partizana na svom terenu, a Augzburg će biti domaćin Atletik Bilbau.

Lacio je na bod od druge runde stigao pobedom nad Rosenborgom 2:0, a oba gola u Tronhajmu postigao je Filip Đorđević. Sent Etjen je pregazo Dnjipro 3:0 za drugo mesto u grupi.

Bezel je istim rezultatom slavio kod Belenenseša, a Fiorentina u Lehum pa će u međusobnom duelu u sledećem kolu odlučivati o sudbini grupe.

Pogotkom Muse Dembelea tri minuta pre kraja Totenhem je uspeo da savlada Anderleht 2:1, iako su Belgijanci bili bolji na Vajt Hart Lejnu. Sada Spursi imaju bod više od Monaka, a tri od Anderlehta i Karabaga.

Sparta i Šalke su podelili bodove u Pragu sa 1:1, što je više odgovoralo timu iz Gelzenkirhena, jer mu remi u sledećem kolu donosi drugu fazu takmičenja. Igraće sa Asterasom koji je pobedom nad APOEL-om 2:0 ušao u igru za 1/16 finala.