ЕЛ: Ново поигравање Химкија!

Стразбур се држао боље него Звезда прошле недеље, али није био ни близу изненађења у Москви - 88:62.

Кошарка 05.11.2015 | 20:20

Екипа Химкија са скором 3-1 остаје на челу табеле А групе Евролиге, у којој се такмичи и Црвена звезда, док је Стразбур очекивано пао на 1-3.

Утакмица у Москви имала је "раван" ток свих 40 минута, тако да неутрални гледаоци нису имали много разлога да испрате ТВ пренос до краја. Химки је после два минута водио 7:2 и онда постепено, али константно, повећавао предност.

Било је 23:15 на крају прве четвртине, на полувремену 39:26, а после 30 минута игре 64:40. У финишу је Химки имао рекордних "плус 28", да би некадашњи НБА бек Марди Колинс смањио на 88:62, што је и коначан резултат.

Тренер Римас Куртинаитис ротирао је десеторицу играча, који су на паркету провели између 16 и 24 минута. Као у припремном периоду...

Тајрис Рајс забележио је 16 поена и шест асистенција, Алексеј Швед такође убацио 16 поена, Зоран Драгић 15, а Пол Дејвис 11. Код гостију је Колинс био најефикаснији са 14 поена.

Подсетимо да је Црвена звезда једину победу у прва три кола остварила управо над Стразбуром, али да је француски тим потом изненадио Фенербахче и тако ставио до знања да ће се борити за пласман у Топ 16 фазу.

Играчи су пре почетка меча послали поруку подршке Црвеном крсту и свим напорима да се помогне стотинама хиљада избеглица у Европи, што ће бити случај и на осталим утакмицама 4. кола Евролиге.

Група А

Химки - Стразбур 88:62

Реал - Бајерн 20.45

у петак:

Црвена звезда - Фенербахче 20.00

ТАБЕЛА: Химки 3-1, Бајерн 2-1, Фенербахче 2-1, Реал 1-2, Звезда 1-2, Стразбур 1-3.