EL: Novo poigravanje Himkija!

Strazbur se držao bolje nego Zvezda prošle nedelje, ali nije bio ni blizu iznenađenja u Moskvi - 88:62.

Košarka 05.11.2015 | 20:20

Ekipa Himkija sa skorom 3-1 ostaje na čelu tabele A grupe Evrolige, u kojoj se takmiči i Crvena zvezda, dok je Strazbur očekivano pao na 1-3.

Utakmica u Moskvi imala je "ravan" tok svih 40 minuta, tako da neutralni gledaoci nisu imali mnogo razloga da isprate TV prenos do kraja. Himki je posle dva minuta vodio 7:2 i onda postepeno, ali konstantno, povećavao prednost.

Bilo je 23:15 na kraju prve četvrtine, na poluvremenu 39:26, a posle 30 minuta igre 64:40. U finišu je Himki imao rekordnih "plus 28", da bi nekadašnji NBA bek Mardi Kolins smanjio na 88:62, što je i konačan rezultat.

Trener Rimas Kurtinaitis rotirao je desetoricu igrača, koji su na parketu proveli između 16 i 24 minuta. Kao u pripremnom periodu...

Tajris Rajs zabeležio je 16 poena i šest asistencija, Aleksej Šved takođe ubacio 16 poena, Zoran Dragić 15, a Pol Dejvis 11. Kod gostiju je Kolins bio najefikasniji sa 14 poena.

Podsetimo da je Crvena zvezda jedinu pobedu u prva tri kola ostvarila upravo nad Strazburom, ali da je francuski tim potom iznenadio Fenerbahče i tako stavio do znanja da će se boriti za plasman u Top 16 fazu.

Igrači su pre početka meča poslali poruku podrške Crvenom krstu i svim naporima da se pomogne stotinama hiljada izbeglica u Evropi, što će biti slučaj i na ostalim utakmicama 4. kola Evrolige.

Grupa A

Himki - Strazbur 88:62

Real - Bajern 20.45

u petak:

Crvena zvezda - Fenerbahče 20.00

TABELA: Himki 3-1, Bajern 2-1, Fenerbahče 2-1, Real 1-2, Zvezda 1-2, Strazbur 1-3.