ИТА: Побједа Емполија, реми у Верони!

Фудбалери Емполија победи су Палермо 1:0, а Кјево и Сампдорија ремизирали су 1:1 у последњим мечевима 11. кола италијанске Серије А.

Фудбал 03.11.2015 | 11:20

Одлучујући погодак на Сицилији дао је Сапонара у 53. минуту из слободног ударца за четврту победу Емполија ове сезоне.

Сампдорија је водила на гостовању Кјеву голом Едера од осмог минута, али је бод домаћима донео Инглезе средином првог полувремена.

Већ у осмом минуту Сампдорија је стигла до вођства у Верони – Едер је искористио мудро додавање Карбонера и хладнокрвно је послао лопту поред голмана Бизарија у мрежу за свој десети погодак ове сезоне.

Роберто Инглезе, који је дебитовао у стартној постави Кјева, у 24. минуту погодио је спољни део мреже, али десет минута касније успео је да изједначи пошто је искористио лошу реакцију Барета после убацивања Међоринија.

До краја меча тренер Кјева Роландо Маран искључен је због протеста, до краја је његов тим био бољи и пропустио шансе преко Качијатореа и Барета, али није успео да оствари четврту лигашку победу.

Прво полувреме меча на Сицилији играло се у високом темпу, обе екипе имале су по неколико шанси, а најбољу је пропустио нападач Палерма Алберто Ђилардино, који није био довољно брз после додавања Рисполија.

Почетком другог полувремена, у 53. минуту Емполи је дошао до вођства, када је Рикардо Сапонара лукаво извео слободни ударац и лопту послао испод живог зида у мрежу.

Очекивала се реакција домаћих, али она је изостала све до финиша када је голман гостију Скорупски одбранио ударце Ригонију и Трајковском, чиме је сачувао три бода својој екипи.