ITA: Pobjeda Empolija, remi u Veroni!

Fudbaleri Empolija pobedi su Palermo 1:0, a Kjevo i Sampdorija remizirali su 1:1 u poslednjim mečevima 11. kola italijanske Serije A.

Fudbal 03.11.2015 | 11:20

Odlučujući pogodak na Siciliji dao je Saponara u 53. minutu iz slobodnog udarca za četvrtu pobedu Empolija ove sezone.

Sampdorija je vodila na gostovanju Kjevu golom Edera od osmog minuta, ali je bod domaćima doneo Ingleze sredinom prvog poluvremena.

Već u osmom minutu Sampdorija je stigla do vođstva u Veroni – Eder je iskoristio mudro dodavanje Karbonera i hladnokrvno je poslao loptu pored golmana Bizarija u mrežu za svoj deseti pogodak ove sezone.

Roberto Ingleze, koji je debitovao u startnoj postavi Kjeva, u 24. minutu pogodio je spoljni deo mreže, ali deset minuta kasnije uspeo je da izjednači pošto je iskoristio lošu reakciju Bareta posle ubacivanja Međorinija.

Do kraja meča trener Kjeva Rolando Maran isključen je zbog protesta, do kraja je njegov tim bio bolji i propustio šanse preko Kačijatorea i Bareta, ali nije uspeo da ostvari četvrtu ligašku pobedu.

Prvo poluvreme meča na Siciliji igralo se u visokom tempu, obe ekipe imale su po nekoliko šansi, a najbolju je propustio napadač Palerma Alberto Đilardino, koji nije bio dovoljno brz posle dodavanja Rispolija.

Početkom drugog poluvremena, u 53. minutu Empoli je došao do vođstva, kada je Rikardo Saponara lukavo izveo slobodni udarac i loptu poslao ispod živog zida u mrežu.

Očekivala se reakcija domaćih, ali ona je izostala sve do finiša kada je golman gostiju Skorupski odbranio udarce Rigoniju i Trajkovskom, čime je sačuvao tri boda svojoj ekipi.