ИТА: Кјево - Сампдорија 1:1!

На стадиону "Марк Антонио Бентегоди" у Верони, Сампдорија је у понедјељак ремизирала са Кјевом (1:1) и пропустила прилику да скочи на пету позицију Серије А.

Фудбал 02.11.2015 | 21:40

Био је то четврти реми за изабранике Валтера Зенге, али и домаће "летеће магарце", који нису славили ни у петој узастопној утакмици, па су остали на истим позицијама као и прије 11. кола - Сампдорија на деветом, а Кјево на 12. мјесту.

Већ у осмом минуту Едер је деветим овосезонским поготком шокирао домаће навијаче након што је добио употребљиву лопту од Карлоса Карбонера, коју је послао у доњи лијеви угао - 0:1.

Домаћи су се послије двадесетак минута прибрали и стигли до изједначења преко Роберта Инглезеа, којем је Рикардо Међорини послије продора по лијевој страни упутио идеалан центаршут.
Инглезе је имао времена да лопту примири и рутински је поспреми у мрежу - 1:1.

У наставку је виђено доста шанси на обје стране и много нервозе, па је тренер Кјева Роландо Маран због протеста у 56. минуту зарадио црвени картон.
"Сијевало" је до краја испред голмана Кјева Албана Бизарија, али и чувара мреже Сампдорије Емилијана Вивијана, који је у судијској надокнади успио да спаси бод Ђеновљанима након ударца Николе Риђонија.

У гостујућем тиму из Ђенове, свих 90 минута одлично је одиграо репрезентативац Босне и Херцеговине Ервин Зукановић, као и на другој страни у табору Кјева српски интернационалац Иван Радовановић.