ITA: Kjevo - Sampdorija 1:1!

Na stadionu "Mark Antonio Bentegodi" u Veroni, Sampdorija je u ponedjeljak remizirala sa Kjevom (1:1) i propustila priliku da skoči na petu poziciju Serije A.

Fudbal 02.11.2015 | 21:40

Bio je to četvrti remi za izabranike Valtera Zenge, ali i domaće "leteće magarce", koji nisu slavili ni u petoj uzastopnoj utakmici, pa su ostali na istim pozicijama kao i prije 11. kola - Sampdorija na devetom, a Kjevo na 12. mjestu.

Već u osmom minutu Eder je devetim ovosezonskim pogotkom šokirao domaće navijače nakon što je dobio upotrebljivu loptu od Karlosa Karbonera, koju je poslao u donji lijevi ugao - 0:1.

Domaći su se poslije dvadesetak minuta pribrali i stigli do izjednačenja preko Roberta Inglezea, kojem je Rikardo Međorini poslije prodora po lijevoj strani uputio idealan centaršut.
Ingleze je imao vremena da loptu primiri i rutinski je pospremi u mrežu - 1:1.

U nastavku je viđeno dosta šansi na obje strane i mnogo nervoze, pa je trener Kjeva Rolando Maran zbog protesta u 56. minutu zaradio crveni karton.
"Sijevalo" je do kraja ispred golmana Kjeva Albana Bizarija, ali i čuvara mreže Sampdorije Emilijana Vivijana, koji je u sudijskoj nadoknadi uspio da spasi bod Đenovljanima nakon udarca Nikole Riđonija.

U gostujućem timu iz Đenove, svih 90 minuta odlično je odigrao reprezentativac Bosne i Hercegovine Ervin Zukanović, kao i na drugoj strani u taboru Kjeva srpski internacionalac Ivan Radovanović.