АБА: Цибона убједљива против Игокее!

Цибона нанијела најтежи попраз ове сезоне Игокеи 86:72.

Кошарка 01.11.2015 | 20:40

Кошаркаши Цибона одиграли су одличну утакмицу против Игокее и на крају дошли до убједљивог тријумфа 86:72 ( 26:19, 22:17, 19:16, 19:20).

Од финиша прве четвртине Цибона је заиграла боље, агресивније, колективније, што је донијело резултат.

Уз то одлично су шутирали за три поена. На крају меч су завршили са чак 14 постигнутих тројки. На другој страни Игокеа само шест.

Бивши кошаркаш Игокее Џејмс Флоренс диктирао је темпо у првом, а када се он уморио и добио четврти фаул, Марин Розић је био покретачка снага у другом дијелу.

На другој страни у тиму Игокее дуго времена једини расположен за игру био је Иван Раденовић.

У финишу меча кад је све било одлучено продружио му се и Вук Радивојевић, ипак недовољно за чак и блажи пораз.

У побједничком тиму Флоренс 20, Розић 18 поена.

На другој страни Радивојевић 21, Раденовић 18, Димић 12 поена.

У наредном колу Игокеи у госте долази Крка, док Цибона путује у Никшић на мегдан Сутјески.

За Игокеу је ово четврти пораз уз исто толико побједа. На другој страни Цибона има три побједе и пет пораза.

ТОК УТАКМИЦЕ

У првој четвртини Цибона углавном "живи" о шута за три поена. Погодили су четири тројке. Игокеа је имала вођство 17:16, а онда домаћин прави серију 8:0 и ипак се прва четвртина завршава њиховом предношћу. На крају је 26:19.

Флоренс осам поена у Цибони, на другој страни Раденовић шест.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА

Игокеа је без поена три ипо минута. На другој страни Цибона је постигла три тројке (Јоксимовић, Флоренс, Шишко) и дошла до рекордне предности 36:19. Иван Раденовић постигао прве поене за Игокеу у другој четвртини.

На полувремену Цибона води 48:36.

Одлично у домаћој екипи игра бивши члан Игокее Џејмс Флоренс. Постигао је 14 поена од чега четири тројке.Двоцифрен је и Розић са 10 поена. На другој страни Раденовић 16, Димић девет поена.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА

Након два минута и десет секунди игре први поени. Розић са линије пенала. Флоренс направио четврти фаул. Много грешака на обе стране.Пуно изгубљених лопти. Након пет минута игре у трећој четвртини резуотат 4:3 за Игокеу. Розић постиже тројку и Цибона води 54:40.

Тројку је постигао и Шишко и Цибона има "плус 17" , 59:22.

Радивојевић је постигао двије и са звуком сирене једну тројку је дао Коматина. Пред посљедњу четвртину Цибона води 67:52. Трећи квартал ријешили су у своју корист 19:16.

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА

Јоксимовић и Розић постижу тројке за Цибону. Укупно 13 тројки је за сада дала Цибона. и чини се да је све готово. Цибона води 76:56. Највећа предност. Флоренс постиже и 14. тројку за рекордних 78:56.

Све је готово.Има још пт минута до краја, али је предност Цибоне превелика.

Разиграо се Вук Радивојевић постиже свој 21. поен. Ипак касно за било какву промјену.