ABA: Cibona ubjedljiva protiv Igokee!

Cibona nanijela najteži popraz ove sezone Igokei 86:72.

Košarka 01.11.2015 | 20:40

Košarkaši Cibona odigrali su odličnu utakmicu protiv Igokee i na kraju došli do ubjedljivog trijumfa 86:72 ( 26:19, 22:17, 19:16, 19:20).

Od finiša prve četvrtine Cibona je zaigrala bolje, agresivnije, kolektivnije, što je donijelo rezultat.

Uz to odlično su šutirali za tri poena. Na kraju meč su završili sa čak 14 postignutih trojki. Na drugoj strani Igokea samo šest.

Bivši košarkaš Igokee Džejms Florens diktirao je tempo u prvom, a kada se on umorio i dobio četvrti faul, Marin Rozić je bio pokretačka snaga u drugom dijelu.

Na drugoj strani u timu Igokee dugo vremena jedini raspoložen za igru bio je Ivan Radenović.

U finišu meča kad je sve bilo odlučeno prodružio mu se i Vuk Radivojević, ipak nedovoljno za čak i blaži poraz.

U pobjedničkom timu Florens 20, Rozić 18 poena.

Na drugoj strani Radivojević 21, Radenović 18, Dimić 12 poena.

U narednom kolu Igokei u goste dolazi Krka, dok Cibona putuje u Nikšić na megdan Sutjeski.

Za Igokeu je ovo četvrti poraz uz isto toliko pobjeda. Na drugoj strani Cibona ima tri pobjede i pet poraza.

TOK UTAKMICE

U prvoj četvrtini Cibona uglavnom "živi" o šuta za tri poena. Pogodili su četiri trojke. Igokea je imala vođstvo 17:16, a onda domaćin pravi seriju 8:0 i ipak se prva četvrtina završava njihovom prednošću. Na kraju je 26:19.

Florens osam poena u Ciboni, na drugoj strani Radenović šest.

DRUGA ČETVRTINA

Igokea je bez poena tri ipo minuta. Na drugoj strani Cibona je postigla tri trojke (Joksimović, Florens, Šiško) i došla do rekordne prednosti 36:19. Ivan Radenović postigao prve poene za Igokeu u drugoj četvrtini.

Na poluvremenu Cibona vodi 48:36.

Odlično u domaćoj ekipi igra bivši član Igokee Džejms Florens. Postigao je 14 poena od čega četiri trojke.Dvocifren je i Rozić sa 10 poena. Na drugoj strani Radenović 16, Dimić devet poena.

TREĆA ČETVRTINA

Nakon dva minuta i deset sekundi igre prvi poeni. Rozić sa linije penala. Florens napravio četvrti faul. Mnogo grešaka na obe strane.Puno izgubljenih lopti. Nakon pet minuta igre u trećoj četvrtini rezuotat 4:3 za Igokeu. Rozić postiže trojku i Cibona vodi 54:40.

Trojku je postigao i Šiško i Cibona ima "plus 17" , 59:22.

Radivojević je postigao dvije i sa zvukom sirene jednu trojku je dao Komatina. Pred posljednju četvrtinu Cibona vodi 67:52. Treći kvartal riješili su u svoju korist 19:16.

ČETVRTA ČETVRTINA

Joksimović i Rozić postižu trojke za Cibonu. Ukupno 13 trojki je za sada dala Cibona. i čini se da je sve gotovo. Cibona vodi 76:56. Najveća prednost. Florens postiže i 14. trojku za rekordnih 78:56.

Sve je gotovo.Ima još pt minuta do kraja, ali je prednost Cibone prevelika.

Razigrao se Vuk Radivojević postiže svoj 21. poen. Ipak kasno za bilo kakvu promjenu.