СЛС: Нови пораз Партизана, Борац опет на -14!

Фудбалери Металца победили су Партизан код куће са 1:0, у утакмици 16. кола Суперлиге Србије. Фудбалери Борца победили су Раднички у Нишу са 1:0 у оквиру 16. кола Суперлиге и задржали друго место са 14 бодова мање од водеће Црвене звезде.

Фудбал 01.11.2015 | 18:40

Тим из Горњег Милановца остварио је историјску прву победу против Партизана, највиђе захваљујући дефанзивцу црно-белих Милошу Остојићу.

Он је прво скривио пенал оиз којег је Младеновић у 16. минуту постигао једини гол на утакмици, а онда је већ у 29. минуту добио други жути картон и оставио саиграче на цедилу.

Тим Љубинка Друловића покушао је у наставку да освоји барем бод, али Шапоњић и Стевановић нису били прецизни и Металац је славио.

Партизан је остао на 25 бодова, пет мање од другопласираног Борца и чак 19 мање од лидера Црвене звезде. Екипа Металца попела се на 11. место са 18 бодова.

Фудбалери Борца победили су Раднички у Нишу са 1:0 у оквиру 16. кола Суперлиге и задржали друго место са 14 бодова мање од водеће Црвене звезде.

Истим резултатом, Радник је на свом терену победио Спартак, док је у јединој преосталој утакмици у недељном поподневном термину Младост са 2:0 славила против Јагодине.

Од 16 часова у Горњем Милановцу играју Металац и Партизан, док од 17 часова коло затварају Чукарички и Војводина на Бановом брду.

Изабранике Ненада Лалатовића до нове победе је предводио Дарко Зорић, који је постигао једини гол на утакмици у 50. минуту.

Раднички је остао на 25 бодова на шестом месту табеле.

Јунак тријумфа Радника у Сурдулици против Спартака био је Самјуел Овусу, који је савладао голмана Суботичана у 72. минуту.

Радник је захваљујући тој победи побегао од опасне зоне и сада има 17 бодова на 11. месту табеле, а Спартак је остао последњи са само седам.

Највише голова виђено је у Лучанима, а оба је постигао Саша Јовановић – у шестом и 68. минуту за сигуран тријумф домаћег тима.

Младост сада има 20 бодова, исто као и Нови Пазар на деветом месту, док су Јагодинци на претпоследњој позицији са 11.