SLS: Novi poraz Partizana, Borac opet na -14!

Fudbaleri Metalca pobedili su Partizan kod kuće sa 1:0, u utakmici 16. kola Superlige Srbije. Fudbaleri Borca pobedili su Radnički u Nišu sa 1:0 u okviru 16. kola Superlige i zadržali drugo mesto sa 14 bodova manje od vodeće Crvene zvezde.

Fudbal 01.11.2015 | 18:40

Tim iz Gornjeg Milanovca ostvario je istorijsku prvu pobedu protiv Partizana, najviđe zahvaljujući defanzivcu crno-belih Milošu Ostojiću.

On je prvo skrivio penal oiz kojeg je Mladenović u 16. minutu postigao jedini gol na utakmici, a onda je već u 29. minutu dobio drugi žuti karton i ostavio saigrače na cedilu.

Tim Ljubinka Drulovića pokušao je u nastavku da osvoji barem bod, ali Šaponjić i Stevanović nisu bili precizni i Metalac je slavio.

Partizan je ostao na 25 bodova, pet manje od drugoplasiranog Borca i čak 19 manje od lidera Crvene zvezde. Ekipa Metalca popela se na 11. mesto sa 18 bodova.

Fudbaleri Borca pobedili su Radnički u Nišu sa 1:0 u okviru 16. kola Superlige i zadržali drugo mesto sa 14 bodova manje od vodeće Crvene zvezde.

Istim rezultatom, Radnik je na svom terenu pobedio Spartak, dok je u jedinoj preostaloj utakmici u nedeljnom popodnevnom terminu Mladost sa 2:0 slavila protiv Jagodine.

Od 16 časova u Gornjem Milanovcu igraju Metalac i Partizan, dok od 17 časova kolo zatvaraju Čukarički i Vojvodina na Banovom brdu.

Izabranike Nenada Lalatovića do nove pobede je predvodio Darko Zorić, koji je postigao jedini gol na utakmici u 50. minutu.

Radnički je ostao na 25 bodova na šestom mestu tabele.

Junak trijumfa Radnika u Surdulici protiv Spartaka bio je Samjuel Ovusu, koji je savladao golmana Subotičana u 72. minutu.

Radnik je zahvaljujući toj pobedi pobegao od opasne zone i sada ima 17 bodova na 11. mestu tabele, a Spartak je ostao poslednji sa samo sedam.

Najviše golova viđeno je u Lučanima, a oba je postigao Saša Jovanović – u šestom i 68. minutu za siguran trijumf domaćeg tima.

Mladost sada ima 20 bodova, isto kao i Novi Pazar na devetom mestu, dok su Jagodinci na pretposlednjoj poziciji sa 11.