ИТА: Фиорентина је лидер, након ''гажења'' Фрозинонеа!

Фудбалери Фиорентине су недјељном побједом над Фрозинонеом 4:1 (4:0) у 11. колу преузели лидерску позицију у италијанској Серији А.

Фудбал 01.11.2015 | 14:40

Фиорентина је бодове против Фрозинонеа у матине термину осигурала већ након пола сата игре на стадиону "Артемио Френки" јер је водила с лаганих 3:0, а резултат је по приказаној игри, могао бити и убједљивији.

Осмим тријумфом ове сезоне, Фиорентина је скочила на сами врх табеле захваљујући бољој гол разлици у односу на милански Интер, али екипу Паола Соусе с лидерске позиције може да скине Наполи, уколико побиједи у Ђенови.

"Виола" је већ у четвртом минуту могла до вођства, али је стопостотну шансу послије волеја Хума Бабакара одлично одбранио голман Фрозинонеа Масимо Запино.

У 15. минуту другу одличну прилику за Фиорентину пропустио је Милан Бадељ, добро је шутирао са ивице шеснаестерца али је лопта прозујала поред лијеве стативе.

Девет минута касније, тим из Фиренце је повео фантастичним голом Анте Ребића!

Хрватски нападач је желио да упути центаршут у казнени простор, али га на његову срећу, лопта није послушала већ уз помоћ стативе одсјела у гостујућој мрежи - 1:0.

Већ у наредном нападу, Ребић је имао шансу да "ријеши" утакмицу, одлично је шутирао, међутим овог пута је статива била савезник голмана Запина.

У 29. минуту, "виола" је повела са 2:0 "штиклом" Гонзала Родригеза!

Фуриозни атаци домаћина уродили су плодом, па је минут касније досуђен пенал за Фиорентину, који је "паненком" у гол претворио Хума Бабакар - 3:0.

Био је ово четврти овосезонски погодак нападача из Сенегала.

До одласка на одмор, домаћин је преко Марија Суареза стигао до четвртог гола, послије грешке одбране гостију и одличног шута Шпанца са ивице казненог простора - 4:0.

У наставку утакмице "љубичасти" су мало повукли "ручну" задовољни високом предношћу, па је нови прволигаш успио да у финишу постигне почасни гол.

Стријелац у 87. минуту био је Алесандро Фрара.

Српски интернационалац Ненад Томовић солидно је одиграо свих 90 минута и био непрелазан у одбрани фирентинског клуба.