ITA: Fiorentina je lider, nakon ''gaženja'' Frozinonea!

Fudbaleri Fiorentine su nedjeljnom pobjedom nad Frozinoneom 4:1 (4:0) u 11. kolu preuzeli lidersku poziciju u italijanskoj Seriji A.

Fudbal 01.11.2015 | 14:40

Fiorentina je bodove protiv Frozinonea u matine terminu osigurala već nakon pola sata igre na stadionu "Artemio Frenki" jer je vodila s laganih 3:0, a rezultat je po prikazanoj igri, mogao biti i ubjedljiviji.

Osmim trijumfom ove sezone, Fiorentina je skočila na sami vrh tabele zahvaljujući boljoj gol razlici u odnosu na milanski Inter, ali ekipu Paola Souse s liderske pozicije može da skine Napoli, ukoliko pobijedi u Đenovi.

"Viola" je već u četvrtom minutu mogla do vođstva, ali je stopostotnu šansu poslije voleja Huma Babakara odlično odbranio golman Frozinonea Masimo Zapino.

U 15. minutu drugu odličnu priliku za Fiorentinu propustio je Milan Badelj, dobro je šutirao sa ivice šesnaesterca ali je lopta prozujala pored lijeve stative.

Devet minuta kasnije, tim iz Firence je poveo fantastičnim golom Ante Rebića!

Hrvatski napadač je želio da uputi centaršut u kazneni prostor, ali ga na njegovu sreću, lopta nije poslušala već uz pomoć stative odsjela u gostujućoj mreži - 1:0.

Već u narednom napadu, Rebić je imao šansu da "riješi" utakmicu, odlično je šutirao, međutim ovog puta je stativa bila saveznik golmana Zapina.

U 29. minutu, "viola" je povela sa 2:0 "štiklom" Gonzala Rodrigeza!

Furiozni ataci domaćina urodili su plodom, pa je minut kasnije dosuđen penal za Fiorentinu, koji je "panenkom" u gol pretvorio Huma Babakar - 3:0.

Bio je ovo četvrti ovosezonski pogodak napadača iz Senegala.

Do odlaska na odmor, domaćin je preko Marija Suareza stigao do četvrtog gola, poslije greške odbrane gostiju i odličnog šuta Španca sa ivice kaznenog prostora - 4:0.

U nastavku utakmice "ljubičasti" su malo povukli "ručnu" zadovoljni visokom prednošću, pa je novi prvoligaš uspio da u finišu postigne počasni gol.

Strijelac u 87. minutu bio je Alesandro Frara.

Srpski internacionalac Nenad Tomović solidno je odigrao svih 90 minuta i bio neprelazan u odbrani firentinskog kluba.