ФРА: Лион једва, Сент Етјен сигуран!

Фудбалери Олимпика из Лиона и Сент Етјена настаивли су да прате водећи Пари Сен Жермен захваљујући тријумфима у 12. колу Лиге 1.

Фудбал 01.11.2015 | 11:20

Лион је на гостовању победио Троју са 1:0, док је Сент Етјен био сигуран против Ремса са 3:0.

У осталим утакмицама, Ажаксјо је са 2:0 славио против Бордоа, Бастија је са 1:0 победила Каен, Тулуз и Монпеље су играли 1:1, а Генган и Лоријен 2:2.

Пари Сен Жермен сада има 32 бода на челу табеле Лиге 1, десет више од Лиона и Сент Етјена, али и Анжеа, који тек у недељу игра игра са Монаком.

Јунак тријумфа Олимпика на гостовању био је Клаудио Буви, који је постигао једини гол на утакмици из пенала у 78. минуту. Лион је, иначе, од 36. минута био са играчем више на терену пошто је Жан Корентан зарадио искључење.

Сент Етјен је победу над Ремсом обезбедио тек у последњих пола сата утакмице. Домаћи тим је повео преко Роберта Берича у 63. минуту, да би предност била удвостручена аутоголом Принса Онијангеа само пет минута касније. Коначан резултат поставио је Валентан Ејсерик у 83. минуту.

Мохамед Ларби донео је тријумф свом Ажаксјуу над Бордом пошто је био стрелац оба гола на утакмици – у 44. и 68. минуту. Српски фудбалер Милан Гајић одиграо је прво полувреме у дресу пораженог тима на тој утакмици.

У дуелу Генгана и Лоријена виђен је низ преокрета, а гости су у надокнади времена голом Бењамина Муканђа дошао до бода. Претходно је Генган повео у првом минуту утакмице голом Џимија Бријанда, а Муканђо је изједначио из пенала у 64, да би Јанис Салибур вратио предност домаћину у 83. минуту.

Тулуз и Монпеље су такође поделили бодове, повели су гости преко Жерома Русиљона у 34. минуту, а Зинедин Мачач је изједначио пет минута касније. Од тројице српских фудбалера у редовима Тулуза, на терену се нашао само Александар Пешић, који је у игру ушао у 88. минуту, док су Урош Спајић и Павле Нинков остали на клупи.

У јединој преосталој утакмици, тријумф Бастији, која је изненадила четвртопласирани Каен био је Садио Дијало у 31. минуту.