FRA: Lion jedva, Sent Etjen siguran!

Fudbaleri Olimpika iz Liona i Sent Etjena nastaivli su da prate vodeći Pari Sen Žermen zahvaljujući trijumfima u 12. kolu Lige 1.

Fudbal 01.11.2015 | 11:20

Lion je na gostovanju pobedio Troju sa 1:0, dok je Sent Etjen bio siguran protiv Remsa sa 3:0.

U ostalim utakmicama, Ažaksjo je sa 2:0 slavio protiv Bordoa, Bastija je sa 1:0 pobedila Kaen, Tuluz i Monpelje su igrali 1:1, a Gengan i Lorijen 2:2.

Pari Sen Žermen sada ima 32 boda na čelu tabele Lige 1, deset više od Liona i Sent Etjena, ali i Anžea, koji tek u nedelju igra igra sa Monakom.

Junak trijumfa Olimpika na gostovanju bio je Klaudio Buvi, koji je postigao jedini gol na utakmici iz penala u 78. minutu. Lion je, inače, od 36. minuta bio sa igračem više na terenu pošto je Žan Korentan zaradio isključenje.

Sent Etjen je pobedu nad Remsom obezbedio tek u poslednjih pola sata utakmice. Domaći tim je poveo preko Roberta Beriča u 63. minutu, da bi prednost bila udvostručena autogolom Prinsa Onijangea samo pet minuta kasnije. Konačan rezultat postavio je Valentan Ejserik u 83. minutu.

Mohamed Larbi doneo je trijumf svom Ažaksjuu nad Bordom pošto je bio strelac oba gola na utakmici – u 44. i 68. minutu. Srpski fudbaler Milan Gajić odigrao je prvo poluvreme u dresu poraženog tima na toj utakmici.

U duelu Gengana i Lorijena viđen je niz preokreta, a gosti su u nadoknadi vremena golom Benjamina Mukanđa došao do boda. Prethodno je Gengan poveo u prvom minutu utakmice golom Džimija Brijanda, a Mukanđo je izjednačio iz penala u 64, da bi Janis Salibur vratio prednost domaćinu u 83. minutu.

Tuluz i Monpelje su takođe podelili bodove, poveli su gosti preko Žeroma Rusiljona u 34. minutu, a Zinedin Mačač je izjednačio pet minuta kasnije. Od trojice srpskih fudbalera u redovima Tuluza, na terenu se našao samo Aleksandar Pešić, koji je u igru ušao u 88. minutu, dok su Uroš Spajić i Pavle Ninkov ostali na klupi.

U jedinoj preostaloj utakmici, trijumf Bastiji, koja je iznenadila četvrtoplasirani Kaen bio je Sadio Dijalo u 31. minutu.