АБА: Побједе за Задар, Крку и Будућност!

Кошаркаши Задра и Крке остварили су тријумфе у првим суботњим утакмицама у оквиру осмог кола АБА лиге. Кошаркаши Металца поражени су са 83:72 од Будућности у Подгорици у последњој утакмици суботњег програма у оквиру осмог кола АБА лиге.

Кошарка 01.11.2015 | 10:20

Задрани су на свом терену победили Олимпију са 67:56, док је Крка била боља од МЗТ Скопља са 72:68, па сада сва четири тима имају по четири победе и исто толико пораза и држе позиције од четврте до седме на табели регионалног такмичења.

Задар је до тријумфа дошао пошто је током готово целог меча водио, а Олимпија је тек у последњем периоду успела да припрети. Победнички тим предводио је Глен Коси са 16 поена и шест скокова, а једини други играч који је имао двоцифрени учинак био је Борис Бараћ са десет поена.

Код Љубљанчана, Роналдс Закис је уписао 11 поена и шест скокова, Сава Лешић је додао девет поена, уз шест скокова.

У Новом Месту, Крка је преломила утакмицу у трећој четвртини, коју је добила са 24:12, пошто су гости претходно држали утакмицу у својим рукама. Јуре Лалић се посебно истакао у том тријумфу са 20 поена и пет скокова, док су по 12 поена додали Иве Иванов и Душан Катнић.

У редовима македонског шампиона, Данило Мијатовић је имао 16 поена, пет више од Марка Луковића.

Ваљевци су тако доживели пети пораз у регионалном такмичењу, после којег су остали на десетом месту, док се шампион Црне Горе вратио на чело табеле са скором 7/1.

Будућност и Металац су били равноправни само у првом периоду, у којем је виђен егал. Међутим, већ у другој четвртини, домаћин је преузео контролу над утакмицом.

На полувремену су Подгоричани имали десет поена предности, а у трећем периоду су само наставили да повећавају своју предност. Изабраници Владимира Ђокића су се пробудили у последњој четвртини, покушали су да смање заостатак, али су успели само да стигну до минус 11, тројком Ранка Пилчевића у последњим тренуцима утакмице.

Будућност је до седме победе предводио Немања Јарамаз са 14 поена, једним више од Омара Кука, док је Алекс Марић имао 12, уз 13 скокова. Двоцифрени учинак имали су још и Тадија Драгићевић и Дево Џозеф са по 11 поена.

У редовима Ваљеваца, Никола Јевтовић је имао 19 поена, Ђорђе Мајсторовић је додао 15, уз десет скокова, а Пилчевић 12 и шест асистенција.

Мега Лекс - Сутјеска 101:72

ТАБЕЛА: Будућност 7-1, Мега Лекс 6-2, Звезда 5-2, Игокеа 4-3, Цедевита 4-3, Олимпија 4-4, МЗТ 4-4, Задар 4-4, Крка 4-4, Металац 3-5, Партизан 2-5, Цибона 2-5, Тајфун 2-5, Сутјеска 2-6.