ABA: Pobjede za Zadar, Krku i Budućnost!

Košarkaši Zadra i Krke ostvarili su trijumfe u prvim subotnjim utakmicama u okviru osmog kola ABA lige. Košarkaši Metalca poraženi su sa 83:72 od Budućnosti u Podgorici u poslednjoj utakmici subotnjeg programa u okviru osmog kola ABA lige.

Košarka 01.11.2015 | 10:20

Zadrani su na svom terenu pobedili Olimpiju sa 67:56, dok je Krka bila bolja od MZT Skoplja sa 72:68, pa sada sva četiri tima imaju po četiri pobede i isto toliko poraza i drže pozicije od četvrte do sedme na tabeli regionalnog takmičenja.

Zadar je do trijumfa došao pošto je tokom gotovo celog meča vodio, a Olimpija je tek u poslednjem periodu uspela da pripreti. Pobednički tim predvodio je Glen Kosi sa 16 poena i šest skokova, a jedini drugi igrač koji je imao dvocifreni učinak bio je Boris Barać sa deset poena.

Kod Ljubljančana, Ronalds Zakis je upisao 11 poena i šest skokova, Sava Lešić je dodao devet poena, uz šest skokova.

U Novom Mestu, Krka je prelomila utakmicu u trećoj četvrtini, koju je dobila sa 24:12, pošto su gosti prethodno držali utakmicu u svojim rukama. Jure Lalić se posebno istakao u tom trijumfu sa 20 poena i pet skokova, dok su po 12 poena dodali Ive Ivanov i Dušan Katnić.

U redovima makedonskog šampiona, Danilo Mijatović je imao 16 poena, pet više od Marka Lukovića.

Valjevci su tako doživeli peti poraz u regionalnom takmičenju, posle kojeg su ostali na desetom mestu, dok se šampion Crne Gore vratio na čelo tabele sa skorom 7/1.

Budućnost i Metalac su bili ravnopravni samo u prvom periodu, u kojem je viđen egal. Međutim, već u drugoj četvrtini, domaćin je preuzeo kontrolu nad utakmicom.

Na poluvremenu su Podgoričani imali deset poena prednosti, a u trećem periodu su samo nastavili da povećavaju svoju prednost. Izabranici Vladimira Đokića su se probudili u poslednjoj četvrtini, pokušali su da smanje zaostatak, ali su uspeli samo da stignu do minus 11, trojkom Ranka Pilčevića u poslednjim trenucima utakmice.

Budućnost je do sedme pobede predvodio Nemanja Jaramaz sa 14 poena, jednim više od Omara Kuka, dok je Aleks Marić imao 12, uz 13 skokova. Dvocifreni učinak imali su još i Tadija Dragićević i Devo Džozef sa po 11 poena.

U redovima Valjevaca, Nikola Jevtović je imao 19 poena, Đorđe Majstorović je dodao 15, uz deset skokova, a Pilčević 12 i šest asistencija.

Mega Leks - Sutjeska 101:72

TABELA: Budućnost 7-1, Mega Leks 6-2, Zvezda 5-2, Igokea 4-3, Cedevita 4-3, Olimpija 4-4, MZT 4-4, Zadar 4-4, Krka 4-4, Metalac 3-5, Partizan 2-5, Cibona 2-5, Tajfun 2-5, Sutjeska 2-6.