ШПА: Реал и Барса лако, побједе, Валенсије, Селте, Виљареала!

Фудбалери мадридског Реала победили су Лас Палмас са 3:1 у првој утакмици суботњег програма у оквиру десетог кола Примере. Екипа Барселоне забележила је осму победу у Примери, пошто је савладала Хетафе у гостима у оквиру десетог кола националног шампионата – 2:0 (1:0).

Фудбал 01.11.2015 | 10:00

Стрелци за ’краљевски клуб’ били су Иско, Кристијано Роналдо и Хесе, а једини гол за госте био је Ернан.

Реал после десет кола има 24 бода на челу табеле Примере, три више од Барселоне која има утакмицу мање, док је Лас Палмас остао у зони испадања, на 18. позицији са шест бодова.

Реал је пред преко 70.000 навијача на стадиону „Сантјаго Бернабеу“ готово у потпуности контролисао утакмицу, иако је у њу ушао поприлично ослабљен. Тренер Мадриђана Рафаел Бенитес на тој утакмици није могао да рачуна на првог голмана Кејлора Наваса, капитена Серхија Рамоса и једну од највећих звезда Гарета Бејла, уз Данијела Карвахала.

У њиховом одсуству, први је засијао Иско, који је довео Реал у вођство веч у четвртом минуту, пошто је сјајно прихватио пас Касемира и послао лопту тик уз леву стативу. На други гол се чекало само десет минута, а тада је Роналдо на центаршута Марсела главом успео да савлада голмана Лас Палмаса.

Наду гостима дао је Ернан голом у 38. минуту, када је сјајно скочио у казненом простору после корнера који је извео Набил Ел Жар. Лопта је тада ударила у стативу и одбила се у гол, а Кико Касиља није имао шансу да је одбрани. Све дилеме око победника утакмице решене су у последњим тренуцима првог полувремена, када је Хесе после асистенције Тонија Кроса послао лопту уз десну стативу за коначан резултат 3:1.

У другом суботњем термину Виљареал је савладао Севиљу 2:1, док је Валенсија била убедљива против Левантеа.

'Жута подморница' повела је преко Марија Гаспара у 25. минуту, да би после шест минута игре у наставку Денис Суарес проиграо Седрик Бакамбу дуплирао предност свог тима.

Покушали су гости у преосталих пола часа да стигну барем до бода, али је све што су успели да ураде почасни погодак Фернанда Љорентеа у 76. минуту, после асистенциеј Јевген Конопљанке.

С друге стране, 'Слепи мишеви' нису имали превише проблема против Левантеа, иако у првих 45 минута нису успели да начну госте из Мадрида. Међутим, Пако Алкасер је у 54. минуту са беле тачке донео предност домаћима, да би само осам минута касније Софијан Фегули, на асистенцију стрелца првог поготка, најавио тријумф Валенсије.

Коначан резултат сусрета постављен је десет минута пре краја, када се у стрелце уписао Закарија Бакали.

Екипа Барселоне забележила је осму победу у Примери, пошто је савладала Хетафе у гостима у оквиру десетог кола националног шампионата – 2:0 (1:0).

'Блауграна' је тако стигла до 24 бода и вратила се на деобу првог места са Реалом, док је Хетафе остао на 13. позицији са десет бодова.

Гости су дуел у предграђу Мадрида решили са по голом у оба полувремена – најпре је Луис Суарес у 37. минуту довео Барсу у предност, да би коначан резултат поставио Нејмар да Силва у 58. минуту.

У првом мечу дана Реал је без већих проблема у Мадриду савладао Лас Палмас, док су нешто касније победе забележили и Виљареал и Валенсија.

Осим стрелаца голова посебно се истакао и везиста Серхи Роберто, пошто је 23-годишњи продукт Барселонине 'Ла Масеије' код оба поготка феноменалним асистенцијама упослио саиграче.

Прву прилику на мечу имао је Мунир ел Хадади већ у другом минуту, али је са ивице петерца шутирао поред гола. Истом мером реванширао му се Стефан Шћеповић у 12. минуту, који је одиграо цео меч за домаће.

Ипак, екипа Луиса Енрикеа је бољу и конкретнију игру крунисала у 37. минуту, када је Роберто феноменално петом из окрета упослио Суареса, а Уругвајац лако савладао Гуаиту.

Тим резултатом отишло се на одмор, да би све било решено после непуних петанест минута игре у наставку. И овога пута је Роберто урадио већи део посла, Клаудио Браво је корнер претворио у брзу контру, а Серхио после сјајног трка послао идеалан центаршут на другу стативу, одакле Нејмар из волеја погађа ближи угао.

До краја сусрета није било превише узбуђења, Каталонци су рутински контролисали ритам меча и заслужено уписали три бода.

У последњем мечу дана Селта је после преокрета славила у Сосиједаду, па је тако наставилиа са веома добрим резултатима ове сезоне – 3:2 (2:1).

Екипа Дејвида Мојса водила је два пута, погоцима Иманола Агиречеа у 11. и 37. минуту, али је Јаго Аспас у 17. минуту, на асистенцију нашег Немање Радоје, и 56. доносио изједначење свом тиму.

Бивши играч Војводине упутио је ударац и на путу до гола погодила Аспаса и завршила у десном углу.

Коначан резултат сусрета, а уједно и сва три бода гостима, донео је Пабло Ернандес, само минут пре истека регуларног тока.