ŠPA: Real i Barsa lako, pobjede, Valensije, Selte, Viljareala!

Fudbaleri madridskog Reala pobedili su Las Palmas sa 3:1 u prvoj utakmici subotnjeg programa u okviru desetog kola Primere. Ekipa Barselone zabeležila je osmu pobedu u Primeri, pošto je savladala Hetafe u gostima u okviru desetog kola nacionalnog šampionata – 2:0 (1:0).

Fudbal 01.11.2015 | 10:00

Strelci za ’kraljevski klub’ bili su Isko, Kristijano Ronaldo i Hese, a jedini gol za goste bio je Ernan.

Real posle deset kola ima 24 boda na čelu tabele Primere, tri više od Barselone koja ima utakmicu manje, dok je Las Palmas ostao u zoni ispadanja, na 18. poziciji sa šest bodova.

Real je pred preko 70.000 navijača na stadionu „Santjago Bernabeu“ gotovo u potpunosti kontrolisao utakmicu, iako je u nju ušao poprilično oslabljen. Trener Madriđana Rafael Benites na toj utakmici nije mogao da računa na prvog golmana Kejlora Navasa, kapitena Serhija Ramosa i jednu od najvećih zvezda Gareta Bejla, uz Danijela Karvahala.

U njihovom odsustvu, prvi je zasijao Isko, koji je doveo Real u vođstvo več u četvrtom minutu, pošto je sjajno prihvatio pas Kasemira i poslao loptu tik uz levu stativu. Na drugi gol se čekalo samo deset minuta, a tada je Ronaldo na centaršuta Marsela glavom uspeo da savlada golmana Las Palmasa.

Nadu gostima dao je Ernan golom u 38. minutu, kada je sjajno skočio u kaznenom prostoru posle kornera koji je izveo Nabil El Žar. Lopta je tada udarila u stativu i odbila se u gol, a Kiko Kasilja nije imao šansu da je odbrani. Sve dileme oko pobednika utakmice rešene su u poslednjim trenucima prvog poluvremena, kada je Hese posle asistencije Tonija Krosa poslao loptu uz desnu stativu za konačan rezultat 3:1.

U drugom subotnjem terminu Viljareal je savladao Sevilju 2:1, dok je Valensija bila ubedljiva protiv Levantea.

'Žuta podmornica' povela je preko Marija Gaspara u 25. minutu, da bi posle šest minuta igre u nastavku Denis Suares proigrao Sedrik Bakambu duplirao prednost svog tima.

Pokušali su gosti u preostalih pola časa da stignu barem do boda, ali je sve što su uspeli da urade počasni pogodak Fernanda Ljorentea u 76. minutu, posle asistenciej Jevgen Konopljanke.

S druge strane, 'Slepi miševi' nisu imali previše problema protiv Levantea, iako u prvih 45 minuta nisu uspeli da načnu goste iz Madrida. Međutim, Pako Alkaser je u 54. minutu sa bele tačke doneo prednost domaćima, da bi samo osam minuta kasnije Sofijan Feguli, na asistenciju strelca prvog pogotka, najavio trijumf Valensije.

Konačan rezultat susreta postavljen je deset minuta pre kraja, kada se u strelce upisao Zakarija Bakali.

Ekipa Barselone zabeležila je osmu pobedu u Primeri, pošto je savladala Hetafe u gostima u okviru desetog kola nacionalnog šampionata – 2:0 (1:0).

'Blaugrana' je tako stigla do 24 boda i vratila se na deobu prvog mesta sa Realom, dok je Hetafe ostao na 13. poziciji sa deset bodova.

Gosti su duel u predgrađu Madrida rešili sa po golom u oba poluvremena – najpre je Luis Suares u 37. minutu doveo Barsu u prednost, da bi konačan rezultat postavio Nejmar da Silva u 58. minutu.

U prvom meču dana Real je bez većih problema u Madridu savladao Las Palmas, dok su nešto kasnije pobede zabeležili i Viljareal i Valensija.

Osim strelaca golova posebno se istakao i vezista Serhi Roberto, pošto je 23-godišnji produkt Barselonine 'La Maseije' kod oba pogotka fenomenalnim asistencijama uposlio saigrače.

Prvu priliku na meču imao je Munir el Hadadi već u drugom minutu, ali je sa ivice peterca šutirao pored gola. Istom merom revanširao mu se Stefan Šćepović u 12. minutu, koji je odigrao ceo meč za domaće.

Ipak, ekipa Luisa Enrikea je bolju i konkretniju igru krunisala u 37. minutu, kada je Roberto fenomenalno petom iz okreta uposlio Suaresa, a Urugvajac lako savladao Guaitu.

Tim rezultatom otišlo se na odmor, da bi sve bilo rešeno posle nepunih petanest minuta igre u nastavku. I ovoga puta je Roberto uradio veći deo posla, Klaudio Bravo je korner pretvorio u brzu kontru, a Serhio posle sjajnog trka poslao idealan centaršut na drugu stativu, odakle Nejmar iz voleja pogađa bliži ugao.

Do kraja susreta nije bilo previše uzbuđenja, Katalonci su rutinski kontrolisali ritam meča i zasluženo upisali tri boda.

U poslednjem meču dana Selta je posle preokreta slavila u Sosijedadu, pa je tako nastavilia sa veoma dobrim rezultatima ove sezone – 3:2 (2:1).

Ekipa Dejvida Mojsa vodila je dva puta, pogocima Imanola Agirečea u 11. i 37. minutu, ali je Jago Aspas u 17. minutu, na asistenciju našeg Nemanje Radoje, i 56. donosio izjednačenje svom timu.

Bivši igrač Vojvodine uputio je udarac i na putu do gola pogodila Aspasa i završila u desnom uglu.

Konačan rezultat susreta, a ujedno i sva tri boda gostima, doneo je Pablo Ernandes, samo minut pre isteka regularnog toka.