ИТА: Квадрадо у 93. минуту ријешио дерби Торина!

Екипа Јувентуса победила је као домаћин Торино 2:1 (1:0) у драматичнм градском дербију, у окивру 11. колу италијанске Серије А.

Фудбал 31.10.2015 | 22:30

Четвороструки узастопни шампион Италије успео је тек у 93. минуту да стигне до победе четврте победе у првенству, па је сада 10. на табели са 15 бодова, исто колико и 'Бикови' али уз лошију гол-разлику.

'Стара дама' је боље отворила дуел и повела у 19. минуту, када је Пол Погба, после додавања Хуана Квадрада, закуцао лопту под пречку спектакуларним ударцем са ивице казненог простора.

Гости су имали добру шансу за изједначење после пола часа игре, али је ударац Фабија Кваљарела са око 16 метара завршио непосредно поред десне стативе.

С друге стране, Пауло Дибала је само три минута касније могао да повећа вођство Јувеа, али је његов ударац из даљине прошао поред леве стативе.

Тим резултатом отишло се на одмор, да би после само шест минута игре у наставку Торино изједначио. Данијеле Базели пробао је из слободног удараца да пребаци живи зид, али није успео, на одбијену лопту налетео Чезаре Бово и феноменалним ударцем са руба шеснаестерца савладао Ђанлуиђија Буфона.

Од тог тренутка екипа Масимилијана Алегрија кренула је да напада у таласима, док су 'Бикови' бивало опасни после контра напада. Деловало је да ће Торино издржати, али се све променило у судијског надокнади, као и прошле сезоне на Јувентус Арени.

Тада је кобан у 93. минуту био Андреа Пирло, а сада је улогу јунака преузео Хуан Квадрадо. Колумбијац је најпре погодио пречку у првом минуту надокнаде, после центаршута Ернанеса, да би се исправио после 120 секунди на центаршут Алекса Сандра – за огромно славље 'бјанконера'.

Последњи меч дана донеће нам такође велики дерби, пошто од 20.45 Интер дочекује лидера Рому на Ђузепе Меаци.