ITA: Kvadrado u 93. minutu riješio derbi Torina!

Ekipa Juventusa pobedila je kao domaćin Torino 2:1 (1:0) u dramatičnm gradskom derbiju, u okivru 11. kolu italijanske Serije A.

Fudbal 31.10.2015 | 22:30

Četvorostruki uzastopni šampion Italije uspeo je tek u 93. minutu da stigne do pobede četvrte pobede u prvenstvu, pa je sada 10. na tabeli sa 15 bodova, isto koliko i 'Bikovi' ali uz lošiju gol-razliku.

'Stara dama' je bolje otvorila duel i povela u 19. minutu, kada je Pol Pogba, posle dodavanja Huana Kvadrada, zakucao loptu pod prečku spektakularnim udarcem sa ivice kaznenog prostora.

Gosti su imali dobru šansu za izjednačenje posle pola časa igre, ali je udarac Fabija Kvaljarela sa oko 16 metara završio neposredno pored desne stative.

S druge strane, Paulo Dibala je samo tri minuta kasnije mogao da poveća vođstvo Juvea, ali je njegov udarac iz daljine prošao pored leve stative.

Tim rezultatom otišlo se na odmor, da bi posle samo šest minuta igre u nastavku Torino izjednačio. Danijele Bazeli probao je iz slobodnog udaraca da prebaci živi zid, ali nije uspeo, na odbijenu loptu naleteo Čezare Bovo i fenomenalnim udarcem sa ruba šesnaesterca savladao Đanluiđija Bufona.

Od tog trenutka ekipa Masimilijana Alegrija krenula je da napada u talasima, dok su 'Bikovi' bivalo opasni posle kontra napada. Delovalo je da će Torino izdržati, ali se sve promenilo u sudijskog nadoknadi, kao i prošle sezone na Juventus Areni.

Tada je koban u 93. minutu bio Andrea Pirlo, a sada je ulogu junaka preuzeo Huan Kvadrado. Kolumbijac je najpre pogodio prečku u prvom minutu nadoknade, posle centaršuta Ernanesa, da bi se ispravio posle 120 sekundi na centaršut Aleksa Sandra – za ogromno slavlje 'bjankonera'.

Poslednji meč dana doneće nam takođe veliki derbi, pošto od 20.45 Inter dočekuje lidera Romu na Đuzepe Meaci.