СЛС: Звездин 13. тријумф заредом за великих +17!

Црвена звезда наставила је са импозантном серијом победа, пошто је савладала ОФК Београд 4:1 (1:0) у 16. колу Суперлиге Србије.

Фудбал 31.10.2015 | 21:40

Екипа Миодрага Божовића уписала је 13. узастопни тријумф, па сада има 17 бодова више од другопласираног чачанског Борца, а чак 19 од Партизана и Чукаричког, који своје сусрете играју у недељу.

Са друге стране, ’Романтичари’ су после 11. пораза 12. на табели са 15 освојених бодова.

Дуел на нашем највећем стадиону пред око 12.000 гледалаца почео је после минута ћутања за легенду српске и светске кошарке Ранка Жеравицу, који је раније током дана сахрањен у Алеји заслужних грађана на Новом гробљу.

Црвено-бели нису одиграли баш најбоље у првих 45 минута, али је великог удела у томе имао помоћни арбитар који је у чак пет наврата махао непостојеће офсајде. Такође, у првом делу игре догодио се и кључан моменат сусрета, када је штопер гостију Срђа Кнежевић у 30. минуту потпуно непромишљеним гестом оставио своје саиграче на цедилу.

Најпре се после оштрог старта на Марку Грујићу непотребно бунио због жутог картона, да би бивши дефанзивац Партизана наставио расправу са главниим арбитром Дејаном Филиповићем, који није имао другог избора него да му после низа псовки и увреда покаже му директан црвени картон и пошаље га у свлачионицу.

Таман када се чинило да до одмора неће бити погодака, домаћи тим стигао је до предности у 44. минуту. Бруно Матос је сјајно пробио по левом боку у 44. минуту, стигао до гол-аут линије и послао идеалан центаршут на другу стативу – одакле је Славољуб Срнић лако главом постигао пети погодак у сезони.

Друго полувреме почело је шансом за Уга Виеиру, али је Португалац био непрецизан са само пет метара, док је на другој страни Дамир Кахриман у последњи час исправио своју грешку, пошто је после лошег испуцавања успео да избаци лоб Дамјановића у корнер.

Ипак, било је то све од гостију јер је Звезда ускоро у потпуности решила питање победика. Како то обично бива, казна је стигла само 180 секунди касније, у 61. минуту. Звездина деца, Ристић и Јовановић разменили су дупли пâс, пошто је штопер црвено-белих пресекао напад ОФК, да би затим дефанзивац у стилу нападача, рутински са ивице петерца, послао лопту у даљи угао.

Притисак Звезде није јењавао, због бројчане надмоћи лако су домаћи долазили до прилика за погодак, а већ у 64. минуту сусрет је био решен. Други пут на мечу је сарадња Срнића и Матоса донела је погодак, овога пута Бразилац је са левог бока послао правовремени пâс на ивицу петерца, одакле је Славољуб скреће у мрежу.

Није успевао Уго Виеира да превари Чупића, његов покушај петом био је преслаб, али се Португалац исправио у 80. минуту и потврдио 13. узастопну победу свог тима. Резервиста Лука Јовић је прошао по левом боку, ушао у казнени и несебично проиграо усамљеног Виеиру који са пет метара лагано погађа празну мрежу. Није Божовићева екипа престајала са нападима, желела је и пети погодак, али су гости ипак стигли до утешног поготка преко Марка Симића у 90. минуту.