SLS: Zvezdin 13. trijumf zaredom za velikih +17!

Crvena zvezda nastavila je sa impozantnom serijom pobeda, pošto je savladala OFK Beograd 4:1 (1:0) u 16. kolu Superlige Srbije.

Fudbal 31.10.2015 | 21:40

Ekipa Miodraga Božovića upisala je 13. uzastopni trijumf, pa sada ima 17 bodova više od drugoplasiranog čačanskog Borca, a čak 19 od Partizana i Čukaričkog, koji svoje susrete igraju u nedelju.

Sa druge strane, ’Romantičari’ su posle 11. poraza 12. na tabeli sa 15 osvojenih bodova.

Duel na našem najvećem stadionu pred oko 12.000 gledalaca počeo je posle minuta ćutanja za legendu srpske i svetske košarke Ranka Žeravicu, koji je ranije tokom dana sahranjen u Aleji zaslužnih građana na Novom groblju.

Crveno-beli nisu odigrali baš najbolje u prvih 45 minuta, ali je velikog udela u tome imao pomoćni arbitar koji je u čak pet navrata mahao nepostojeće ofsajde. Takođe, u prvom delu igre dogodio se i ključan momenat susreta, kada je štoper gostiju Srđa Knežević u 30. minutu potpuno nepromišljenim gestom ostavio svoje saigrače na cedilu.

Najpre se posle oštrog starta na Marku Grujiću nepotrebno bunio zbog žutog kartona, da bi bivši defanzivac Partizana nastavio raspravu sa glavniim arbitrom Dejanom Filipovićem, koji nije imao drugog izbora nego da mu posle niza psovki i uvreda pokaže mu direktan crveni karton i pošalje ga u svlačionicu.

Taman kada se činilo da do odmora neće biti pogodaka, domaći tim stigao je do prednosti u 44. minutu. Bruno Matos je sjajno probio po levom boku u 44. minutu, stigao do gol-aut linije i poslao idealan centaršut na drugu stativu – odakle je Slavoljub Srnić lako glavom postigao peti pogodak u sezoni.

Drugo poluvreme počelo je šansom za Uga Vieiru, ali je Portugalac bio neprecizan sa samo pet metara, dok je na drugoj strani Damir Kahriman u poslednji čas ispravio svoju grešku, pošto je posle lošeg ispucavanja uspeo da izbaci lob Damjanovića u korner.

Ipak, bilo je to sve od gostiju jer je Zvezda uskoro u potpunosti rešila pitanje pobedika. Kako to obično biva, kazna je stigla samo 180 sekundi kasnije, u 61. minutu. Zvezdina deca, Ristić i Jovanović razmenili su dupli pâs, pošto je štoper crveno-belih presekao napad OFK, da bi zatim defanzivac u stilu napadača, rutinski sa ivice peterca, poslao loptu u dalji ugao.

Pritisak Zvezde nije jenjavao, zbog brojčane nadmoći lako su domaći dolazili do prilika za pogodak, a već u 64. minutu susret je bio rešen. Drugi put na meču je saradnja Srnića i Matosa donela je pogodak, ovoga puta Brazilac je sa levog boka poslao pravovremeni pâs na ivicu peterca, odakle je Slavoljub skreće u mrežu.

Nije uspevao Ugo Vieira da prevari Čupića, njegov pokušaj petom bio je preslab, ali se Portugalac ispravio u 80. minutu i potvrdio 13. uzastopnu pobedu svog tima. Rezervista Luka Jović je prošao po levom boku, ušao u kazneni i nesebično proigrao usamljenog Vieiru koji sa pet metara lagano pogađa praznu mrežu. Nije Božovićeva ekipa prestajala sa napadima, želela je i peti pogodak, ali su gosti ipak stigli do utešnog pogotka preko Marka Simića u 90. minutu.