БЛ: Дортмунд прати Бајерн, Менхенгладбах убједљив!

Фудбалери Борусије из Дортмунда победили су Вердер у Бремену са 3:1 у оквиру 11. кола Бундеслиге и наставили да прате водећи Бајерн.

Фудбал 31.10.2015 | 19:00

Најубедљивији тријумф током суботњег поподнева остварила је Борусија из Менхенгладбаха, која је са 4:1 била боља од Херте у Берлину.

Преостале три утакмице завршене су ремијима – Шалке и Инголштат су играли 1:1, дуел Аугсбурга и Мајнца је завршен резултатом 3:3, док су Келн и Хофенхајм играли 0:0.

Последњи меч дана од 18.30 играју Волфсбург и Бајер.

Борусија из Дортмунда је у Бремену дошла до осме победе ове сезоне после које има пет бодова мање од Бајерна, који је у петак играо без голова са Ајнтрахтом.

Јунак тријумфа Борусије био је Марко Ројс, који је био двоструки стрелац у важном тријумфу свог тима. Ројс је доевео тим из Дортмунда у вођство у деветом минуту, да би Ентони Ујах изједначио у 32. Борусији је предност вратио Хенрик Мхтаријан пред сам крај првог полувремена, а Ројс је на његову асистенцију поставио коначан резултат у 72. минуту.

Вердер је после другог пораза на последње четири утакмице остао на 14. месту табеле са само десет бодова.

Борусија из Менхенгладбаху је у престоници Немачке дошао до пете победе на последњих шест утакмица у свим такмичењима, после које је задржао четврто место на табели. Херта је, с друге стране, само две позиције иза са бодом мање.

Гости су на Олимпијском стадиону у Берлину све време контролисали утакмицу, која је практично решена у првих пола сата. Оскар Вент је довео Менхенгладбах у вођство у 26. минуту, да би само два минута касније Рафаел удвостручио предност. На 3:0 је повисио Гранит Џака у 54. минуту из пенала, да би на исти начин Александер Баујохан био стрелац за Херту у 82. минуту. Тачку на тријумф Борусије ставио је Хавард Нордвајт у надокнади времена.

Аугсбург и Мајнц су одиграли меч пун проекрета, у којем су гости водили са 2:0, да би домаћи тим преокренуо на 3:2, пре него што је Јошинори Муто комплетирао ’хет-трик’ у надокнади врмеена. Муто је био заслужан за вођство Мајнца са 2:0 головима у 18. и 30. минуту, да би Аугсбург у самом финишу првог полувремена започео преокрет. Стрелац са беле тачке у 42. минуту био је Паул Ферхег, а потом су се у стрелце у 50. и 81. минуту уписали Ја-Чеол Ко и Раул Бобадиља, да би се Муто постарао да Мајнц освоји барем бод у тој лудој утакмици.

У једном преосталом мечу поподневног термина, пред 60.000 гледалаца, Инголштат је водио од 39. минута голом Тобијаса Левелса. Бод домаћем тиму, који је тако задржао треће место на табели донео је Лирој Сане у 77. минуту.