BL: Dortmund prati Bajern, Menhengladbah ubjedljiv!

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda pobedili su Verder u Bremenu sa 3:1 u okviru 11. kola Bundeslige i nastavili da prate vodeći Bajern.

Fudbal 31.10.2015 | 19:00

Najubedljiviji trijumf tokom subotnjeg popodneva ostvarila je Borusija iz Menhengladbaha, koja je sa 4:1 bila bolja od Herte u Berlinu.

Preostale tri utakmice završene su remijima – Šalke i Ingolštat su igrali 1:1, duel Augsburga i Majnca je završen rezultatom 3:3, dok su Keln i Hofenhajm igrali 0:0.

Poslednji meč dana od 18.30 igraju Volfsburg i Bajer.

Borusija iz Dortmunda je u Bremenu došla do osme pobede ove sezone posle koje ima pet bodova manje od Bajerna, koji je u petak igrao bez golova sa Ajntrahtom.

Junak trijumfa Borusije bio je Marko Rojs, koji je bio dvostruki strelac u važnom trijumfu svog tima. Rojs je doeveo tim iz Dortmunda u vođstvo u devetom minutu, da bi Entoni Ujah izjednačio u 32. Borusiji je prednost vratio Henrik Mhtarijan pred sam kraj prvog poluvremena, a Rojs je na njegovu asistenciju postavio konačan rezultat u 72. minutu.

Verder je posle drugog poraza na poslednje četiri utakmice ostao na 14. mestu tabele sa samo deset bodova.

Borusija iz Menhengladbahu je u prestonici Nemačke došao do pete pobede na poslednjih šest utakmica u svim takmičenjima, posle koje je zadržao četvrto mesto na tabeli. Herta je, s druge strane, samo dve pozicije iza sa bodom manje.

Gosti su na Olimpijskom stadionu u Berlinu sve vreme kontrolisali utakmicu, koja je praktično rešena u prvih pola sata. Oskar Vent je doveo Menhengladbah u vođstvo u 26. minutu, da bi samo dva minuta kasnije Rafael udvostručio prednost. Na 3:0 je povisio Granit Džaka u 54. minutu iz penala, da bi na isti način Aleksander Baujohan bio strelac za Hertu u 82. minutu. Tačku na trijumf Borusije stavio je Havard Nordvajt u nadoknadi vremena.

Augsburg i Majnc su odigrali meč pun proekreta, u kojem su gosti vodili sa 2:0, da bi domaći tim preokrenuo na 3:2, pre nego što je Jošinori Muto kompletirao ’het-trik’ u nadoknadi vrmeena. Muto je bio zaslužan za vođstvo Majnca sa 2:0 golovima u 18. i 30. minutu, da bi Augsburg u samom finišu prvog poluvremena započeo preokret. Strelac sa bele tačke u 42. minutu bio je Paul Ferheg, a potom su se u strelce u 50. i 81. minutu upisali Ja-Čeol Ko i Raul Bobadilja, da bi se Muto postarao da Majnc osvoji barem bod u toj ludoj utakmici.

U jednom preostalom meču popodnevnog termina, pred 60.000 gledalaca, Ingolštat je vodio od 39. minuta golom Tobijasa Levelsa. Bod domaćem timu, koji je tako zadržao treće mesto na tabeli doneo je Liroj Sane u 77. minutu.