ПЛ БиХ: Зрињски ће преноћити на врху!

Мостарски Зрињски декласирао је Младост (4:0) и вратио се на лидерску позицију на табели Премијер лиге Босне и Херцеговине с које га може скинути једино Слобода, која у недјељу гостује Сарајеву.

Фудбал 31.10.2015 | 18:20

Зрињски је увијек кандидат за врх. "Племићи" то доказују и ове сезоне у којој играју одлично и послије 14. одиграних кола заузимају прво мјесто на табели, уз још неодигран меч Сарајева и Слободе.

Ипак, Екипа Винка Мариновића преноћиће на врху табеле Премијерлиге БиХ послије још једне побједе, овог пута убједљиво је савладана Младост Добој Какањ.

Зрињски је био фаворит на свом терену у Мостару, али стрелци нису били расположени у првих 45 минута меча под Бијелим Бријегом.

Ипак, у наставку је Зрињски демонстрирао силу и потпуно сломио госте. Прво је Николић у 52. довео "племиће" у вођство, а онда је Тодоровић са два гола ријешио питање побједника. Шлаг на торту Зрињског за врх табеле поставио је Филиповић поготком у посљедњем минуту меча.

За разлику од Зрињског, други мостарски клуб, Вележ, као и током цијеле ове сезоне одиграо је лоше и уписао нови пораз. "Рођени" су гостоавали у Зеници, а пресудио им је Карић, који је био стрелац за Челик у 30 минуту.

Иза лидера Зрињског, на другој позицији је Широки Бријег који је са 4:1 савладао већ прежаљену Дрину, а посао је био завршен већ послије неких 23 минута игре. Менало и Крстановић погађали су за 2:0, а Зрињски је у наставку стигао и до 4:0.

Трећи гол дјело је искусног Вагнера који не одустаје од борбе за најбољег стрелца лига. На ту позицију поново је избио голом у 49. минуту. Почасни погодак за госте постигао је Николић у 75. минуту, само минут послије четвртог гола домаћина, који је постигао резервиста Бухач у свом првом контакту с лоптом.

Травник је стигао до врјиедних бодова савладавши олимпик у меч у којем су гости једном успјели да стигну предност домаћина, али не и други пут.

Након само пет минута игре Зајмовић је довео Травник у вођство, али у 19. минуту изједначио је Мухаремовић. Гол за побједу Травника којим се удаљио од дна табеле постигао је Дудић у 33. минуту.

Меч између Борца и Радниак је у току, док се у недјељу играју три утакмице 14. кола.