PL BiH: Zrinjski će prenoćiti na vrhu!

Mostarski Zrinjski deklasirao je Mladost (4:0) i vratio se na lidersku poziciju na tabeli Premijer lige Bosne i Hercegovine s koje ga može skinuti jedino Sloboda, koja u nedjelju gostuje Sarajevu.

Fudbal 31.10.2015 | 18:20

Zrinjski je uvijek kandidat za vrh. "Plemići" to dokazuju i ove sezone u kojoj igraju odlično i poslije 14. odigranih kola zauzimaju prvo mjesto na tabeli, uz još neodigran meč Sarajeva i Slobode.

Ipak, Ekipa Vinka Marinovića prenoćiće na vrhu tabele Premijerlige BiH poslije još jedne pobjede, ovog puta ubjedljivo je savladana Mladost Doboj Kakanj.

Zrinjski je bio favorit na svom terenu u Mostaru, ali strelci nisu bili raspoloženi u prvih 45 minuta meča pod Bijelim Brijegom.

Ipak, u nastavku je Zrinjski demonstrirao silu i potpuno slomio goste. Prvo je Nikolić u 52. doveo "plemiće" u vođstvo, a onda je Todorović sa dva gola riješio pitanje pobjednika. Šlag na tortu Zrinjskog za vrh tabele postavio je Filipović pogotkom u posljednjem minutu meča.

Za razliku od Zrinjskog, drugi mostarski klub, Velež, kao i tokom cijele ove sezone odigrao je loše i upisao novi poraz. "Rođeni" su gostoavali u Zenici, a presudio im je Karić, koji je bio strelac za Čelik u 30 minutu.

Iza lidera Zrinjskog, na drugoj poziciji je Široki Brijeg koji je sa 4:1 savladao već prežaljenu Drinu, a posao je bio završen već poslije nekih 23 minuta igre. Menalo i Krstanović pogađali su za 2:0, a Zrinjski je u nastavku stigao i do 4:0.

Treći gol djelo je iskusnog Vagnera koji ne odustaje od borbe za najboljeg strelca liga. Na tu poziciju ponovo je izbio golom u 49. minutu. Počasni pogodak za goste postigao je Nikolić u 75. minutu, samo minut poslije četvrtog gola domaćina, koji je postigao rezervista Buhač u svom prvom kontaktu s loptom.

Travnik je stigao do vrjiednih bodova savladavši olimpik u meč u kojem su gosti jednom uspjeli da stignu prednost domaćina, ali ne i drugi put.

Nakon samo pet minuta igre Zajmović je doveo Travnik u vođstvo, ali u 19. minutu izjednačio je Muharemović. Gol za pobjedu Travnika kojim se udaljio od dna tabele postigao je Dudić u 33. minutu.

Meč između Borca i Radniak je u toku, dok se u nedjelju igraju tri utakmice 14. kola.