ШПА: Атлетико испустио побједу у на ''Ријазору''!

Фудбалери Депортиво Ла Коруње и Атлетико Мадрида одиграли су нерешено 1:1 у првој утакмици 10. кола шпанске Примере.

Фудбал 31.10.2015 | 11:40

Атлетико је био фаворит на гостовању у Ла Коруњи, водио је од финиша првог полувремена, али је на крају испустио победу.

Овим киксом ’Јорганџије’ су пропустиле да барем на вече прескоче Барселону и Реал Мадрид и попну се на чело табеле, па су и даље трећи са 20 бодова, док је Депортиво три позиције ниже са 14 бодова.

Први део игре није донео много прилике – две најбоље у уводних 25 минута пропустио је Колумбијац Џексон Мартинес, да би Мадриђани ипак на одмор отишли са голом предности.

У 34. минуту после акције по левој страни и повратне лопте, створила се гужва у срцу казненог простора. Одбила се до Тијага, а Португалац са неких 17 метара хвата полуволеј и погађа доњи десни угао.

Други део игре почео је приликама Федерика Картабију – прву је зауставио Јан Облак док је код друге лопта отишла поред десне стативе. Уследио је мирнији период у трајању од 20 минута, да би Депор искористио грешку ривала и дошао до бода.

Играо се 77. минут када је Хосе Марија Хименес компликовао код гол аут линије. Лукас Перес му је ишчачкао лопту, потом лепо преварио голмана и поред дефанзиваца гостију је послао у мрежу.

До краја сусрета могли су ’плаво-бели’ до читавог плена, али је Фахр погодио пречку, па је први меч десетог кола завршен је без победника.