ŠPA: Atletiko ispustio pobjedu u na ''Rijazoru''!

Fudbaleri Deportivo La Korunje i Atletiko Madrida odigrali su nerešeno 1:1 u prvoj utakmici 10. kola španske Primere.

Fudbal 31.10.2015 | 11:40

Atletiko je bio favorit na gostovanju u La Korunji, vodio je od finiša prvog poluvremena, ali je na kraju ispustio pobedu.

Ovim kiksom ’Jorgandžije’ su propustile da barem na veče preskoče Barselonu i Real Madrid i popnu se na čelo tabele, pa su i dalje treći sa 20 bodova, dok je Deportivo tri pozicije niže sa 14 bodova.

Prvi deo igre nije doneo mnogo prilike – dve najbolje u uvodnih 25 minuta propustio je Kolumbijac Džekson Martines, da bi Madriđani ipak na odmor otišli sa golom prednosti.

U 34. minutu posle akcije po levoj strani i povratne lopte, stvorila se gužva u srcu kaznenog prostora. Odbila se do Tijaga, a Portugalac sa nekih 17 metara hvata poluvolej i pogađa donji desni ugao.

Drugi deo igre počeo je prilikama Federika Kartabiju – prvu je zaustavio Jan Oblak dok je kod druge lopta otišla pored desne stative. Usledio je mirniji period u trajanju od 20 minuta, da bi Depor iskoristio grešku rivala i došao do boda.

Igrao se 77. minut kada je Hose Marija Himenes komplikovao kod gol aut linije. Lukas Peres mu je iščačkao loptu, potom lepo prevario golmana i pored defanzivaca gostiju je poslao u mrežu.

Do kraja susreta mogli su ’plavo-beli’ do čitavog plena, ali je Fahr pogodio prečku, pa je prvi meč desetog kola završen je bez pobednika.