ЕЛ: Побједе и за Оли, Уникаху и Локомотиву!

Екипа Олимпијакоса славила је у Милану против Арманија 71:66 на затварању трећег кола групе Б Евролиге. Екипа Уникахе победила је Дарушафаку на свом паркету и тако задржала максималан учинак после три одиграна кола у групи Д Евролиге. Екипа Локомотиве из Кубања славила је на гостовању Зјелоној Гори 83:75 у последњем мечу трећег кола групе Ц Евролиге.

Кошарка 31.10.2015 | 11:20

Тим из Пиреја успео је да сломи домаћина серијом тек у самом финишу четврте четвртине, а кључне поене за другу победу свог тима постигли су Василис Спанулис и Јоргос Принтезис.

Управо је Принтезис био најзаслужнији за тријумф гостију, убацивши 16 поена (6/12 за два, 1/2 за три), уз шест скокова и две асистенције, док је Патрик Јанг забележио кош више (6/7 за два) и ухватио четири лопте.

Плејмејкер Олимпијакоса, Спанулис је дуел завршио са 14 поена (1/2 за два, 3/7 за три), четири асистенције, али и четири изгубљене лопте, а једино се истакао још Данијел Хекет са девет поена.

Код домаћина је убедљиво најбољи био Алесандро Ђентиле са 24 поена (7/12 за два, 2/5 за три), четири скока и седам асистенција, али није могао сâм против расположених гостију. Бивши играч Партизана Милана Мачван уписао је девет поена (2/4 за два, 1/1 за три), три скока и две асистенције, док је бивши играч Црвене звезде Чарлс Џенкинс додао поен мање (1/2 за два, 2/4 за три).

6. Лимож 1-2

Домаћи састав је имао проблема само у првој деоници, али је затим у потпуности преузео контролу и рутинском игром нанео гостима други пораз.

Миндаугас Кузминскас био је најбољи у редовима Уникахе са 12 поена (5/8 за два, 0/3 за три) и четири скока, Вил Томас додао је један мање (3/6 за два, 1/2 за три), уз пет ухваћених лопти, док је Ричард Хендрикс забележио десет (5/6 за два).

Немања Недовић провео је 13 минута на паркету и за то време уписао пет поена (1/2 за два, 1/1 за три) и један скок, а Стефан Марковић је за 12 минута дуже забележио сам два поена (1/1 за два, 0/2 за три), уз пет скокова.

У гостујућем тиму најефикаснији је био Семих Ерден са 17 поена (6/10 за два) и девет ухваћених лопти, али га је испратио само Лук Харангоди са 11 кошева (4/7 за два, 1/3 за три).

6. Сасари 0-3

Екипа Локомотиве из Кубања славила је на гостовању Зјелоној Гори 83:75 у последњем мечу трећег кола групе Ц Евролиге.

Гости из Русије су овим тријумфом задржали максималан учинак и преузели чело табеле, док је пољска екипа претрепела и трећи неуспех.

Кључне за победу гостију биле су друга и последња четвртина, када су створили осетнију разлику и лагано привели меч крају.

Локомотиву је предводио Малком Дилејни са 25 поена (6/8 за два, 2/4 за три), два скока и пет асистенција, а највећу подршку имао је у Виктору Клаверу, који је дуел завршио са 13 поена (4/5 за два, 1/4 за три) и осам ухваћених лопти.

За домаћина су Ди Бост и Влад Молдовану убацили по 16 кошева, док се још једино Матеуш Понтика истакао са девет поена.

Зјелона Гора – Локомотива Кубањ 75:83