EL: Pobjede i za Oli, Unikahu i Lokomotivu!

Ekipa Olimpijakosa slavila je u Milanu protiv Armanija 71:66 na zatvaranju trećeg kola grupe B Evrolige. Ekipa Unikahe pobedila je Darušafaku na svom parketu i tako zadržala maksimalan učinak posle tri odigrana kola u grupi D Evrolige. Ekipa Lokomotive iz Kubanja slavila je na gostovanju Zjelonoj Gori 83:75 u poslednjem meču trećeg kola grupe C Evrolige.

Košarka 31.10.2015 | 11:20

Tim iz Pireja uspeo je da slomi domaćina serijom tek u samom finišu četvrte četvrtine, a ključne poene za drugu pobedu svog tima postigli su Vasilis Spanulis i Jorgos Printezis.

Upravo je Printezis bio najzaslužniji za trijumf gostiju, ubacivši 16 poena (6/12 za dva, 1/2 za tri), uz šest skokova i dve asistencije, dok je Patrik Jang zabeležio koš više (6/7 za dva) i uhvatio četiri lopte.

Plejmejker Olimpijakosa, Spanulis je duel završio sa 14 poena (1/2 za dva, 3/7 za tri), četiri asistencije, ali i četiri izgubljene lopte, a jedino se istakao još Danijel Heket sa devet poena.

Kod domaćina je ubedljivo najbolji bio Alesandro Đentile sa 24 poena (7/12 za dva, 2/5 za tri), četiri skoka i sedam asistencija, ali nije mogao sâm protiv raspoloženih gostiju. Bivši igrač Partizana Milana Mačvan upisao je devet poena (2/4 za dva, 1/1 za tri), tri skoka i dve asistencije, dok je bivši igrač Crvene zvezde Čarls Dženkins dodao poen manje (1/2 za dva, 2/4 za tri).

6. Limož 1-2

Domaći sastav je imao problema samo u prvoj deonici, ali je zatim u potpunosti preuzeo kontrolu i rutinskom igrom naneo gostima drugi poraz.

Mindaugas Kuzminskas bio je najbolji u redovima Unikahe sa 12 poena (5/8 za dva, 0/3 za tri) i četiri skoka, Vil Tomas dodao je jedan manje (3/6 za dva, 1/2 za tri), uz pet uhvaćenih lopti, dok je Ričard Hendriks zabeležio deset (5/6 za dva).

Nemanja Nedović proveo je 13 minuta na parketu i za to vreme upisao pet poena (1/2 za dva, 1/1 za tri) i jedan skok, a Stefan Marković je za 12 minuta duže zabeležio sam dva poena (1/1 za dva, 0/2 za tri), uz pet skokova.

U gostujućem timu najefikasniji je bio Semih Erden sa 17 poena (6/10 za dva) i devet uhvaćenih lopti, ali ga je ispratio samo Luk Harangodi sa 11 koševa (4/7 za dva, 1/3 za tri).

6. Sasari 0-3

Ekipa Lokomotive iz Kubanja slavila je na gostovanju Zjelonoj Gori 83:75 u poslednjem meču trećeg kola grupe C Evrolige.

Gosti iz Rusije su ovim trijumfom zadržali maksimalan učinak i preuzeli čelo tabele, dok je poljska ekipa pretrepela i treći neuspeh.

Ključne za pobedu gostiju bile su druga i poslednja četvrtina, kada su stvorili osetniju razliku i lagano priveli meč kraju.

Lokomotivu je predvodio Malkom Dilejni sa 25 poena (6/8 za dva, 2/4 za tri), dva skoka i pet asistencija, a najveću podršku imao je u Viktoru Klaveru, koji je duel završio sa 13 poena (4/5 za dva, 1/4 za tri) i osam uhvaćenih lopti.

Za domaćina su Di Bost i Vlad Moldovanu ubacili po 16 koševa, dok se još jedino Mateuš Pontika istakao sa devet poena.

Zjelona Gora – Lokomotiva Kubanj 75:83