ИТА: Сампи само бод против Емполија!

Сампдорија и Емполи ремизирали су на затварању десетог кола Серије А – 1:1 (0:0).

Фудбал 30.10.2015 | 10:40

Екипа Валтера Зенге није успела да веже другу победу у Калчу, па сада има 15 бодова и заузима девето место на табели, док су на 14. позицији са четири бода мање.

У првих 45 минута игре није било погодака на Марасију, иако су оба тима имала по једну сјајну шансу, да би гостима предност донео Мануел Пуцарели у 59. минуту, пославши лопту у саме рашље са ивице казненог.

Међутим, само осам минута касније Сампа је стигла до изједначења, испоставило се и бода. Едер је одлично украо лопту ривалу на редини терена, проиграо Кореу, овај му одиграо повратну, а капитен домаћих сјајним ударцем погодио даљи угао гола Скорупског.

Имала је Сампдорија још неколико прилика да стигне до сва три бода, али Едер, Кореа и Касано нису били довољно концентрисани у завршници.

Гости су дуел завршили са десет играча јер је Асане Диуси у 88. минуту зарадио други жути картон.