ITA: Sampi samo bod protiv Empolija!

Sampdorija i Empoli remizirali su na zatvaranju desetog kola Serije A – 1:1 (0:0).

Fudbal 30.10.2015 | 10:40

Ekipa Valtera Zenge nije uspela da veže drugu pobedu u Kalču, pa sada ima 15 bodova i zauzima deveto mesto na tabeli, dok su na 14. poziciji sa četiri boda manje.

U prvih 45 minuta igre nije bilo pogodaka na Marasiju, iako su oba tima imala po jednu sjajnu šansu, da bi gostima prednost doneo Manuel Pucareli u 59. minutu, poslavši loptu u same rašlje sa ivice kaznenog.

Međutim, samo osam minuta kasnije Sampa je stigla do izjednačenja, ispostavilo se i boda. Eder je odlično ukrao loptu rivalu na redini terena, proigrao Koreu, ovaj mu odigrao povratnu, a kapiten domaćih sjajnim udarcem pogodio dalji ugao gola Skorupskog.

Imala je Sampdorija još nekoliko prilika da stigne do sva tri boda, ali Eder, Korea i Kasano nisu bili dovoljno koncentrisani u završnici.

Gosti su duel završili sa deset igrača jer je Asane Diusi u 88. minutu zaradio drugi žuti karton.