ШПА: Спортинг Хихон прошао горе од Партизана!

Атлетик Билбао поново подсећа на неке раније сезоне.

Фудбал 27.10.2015 | 08:40

Везао је Атлетик Билбао четири утакмице у Примери без пораза (по два ремија и две победе наизменично) и пробио се из доњег дела табеле на 12. место.

У међувремену је побеђен и Партизан у 3. колу Лиге шампиона (2:0 у Београду), а онда је у понедељак у последњем мечу 9. кола првенства Шпаније Атлетик поново подсетио на издања из претходних сезона.

Пред домаћим навијачима, клуб из Билбаа савладао је Спортинг Хихон 3:0 (2:0), мада је резултат могао да буде и убедљивији имајући у виду број покушаја играча у црвено-белим дресовима (20 шутева).

Предност је донео Сусаета у 29. минуту после "школске" акције и брзе размене додавања неколико играча. Инаки Вилијамс имао је улогу асистента, а послужио је саиграча "као на тацни".

Уочи одласка на одмор најбољи стрелац тима ове сезоне, Ариц Адуриц, дуплирао је предност, иако је претходно Гарсија Алберто одбранио његов шут са беле тачке. Нападач Билбаа је, ипак, остао концентрисан и успео је да одбијену лопту пошаље у мрежу.

У другом делу меча, у 67. минуту, Адуриц се још једном уписао у стрелце. После одличног додавања Бењата, још бољег пријема и прецизног ударца искоса са леве стране.

Билбао је овом победом отишао горе, а Спортинг остао на три бода од зоне испадања...

У последње 22 утакмице ових ривала Спортинг је само једном победио. Атлетик 13 пута, а осам мечева завршено је нерешено.