ŠPA: Sporting Hihon prošao gore od Partizana!

Atletik Bilbao ponovo podseća na neke ranije sezone.

Fudbal 27.10.2015 | 08:40

Vezao je Atletik Bilbao četiri utakmice u Primeri bez poraza (po dva remija i dve pobede naizmenično) i probio se iz donjeg dela tabele na 12. mesto.

U međuvremenu je pobeđen i Partizan u 3. kolu Lige šampiona (2:0 u Beogradu), a onda je u ponedeljak u poslednjem meču 9. kola prvenstva Španije Atletik ponovo podsetio na izdanja iz prethodnih sezona.

Pred domaćim navijačima, klub iz Bilbaa savladao je Sporting Hihon 3:0 (2:0), mada je rezultat mogao da bude i ubedljiviji imajući u vidu broj pokušaja igrača u crveno-belim dresovima (20 šuteva).

Prednost je doneo Susaeta u 29. minutu posle "školske" akcije i brze razmene dodavanja nekoliko igrača. Inaki Vilijams imao je ulogu asistenta, a poslužio je saigrača "kao na tacni".

Uoči odlaska na odmor najbolji strelac tima ove sezone, Aric Aduric, duplirao je prednost, iako je prethodno Garsija Alberto odbranio njegov šut sa bele tačke. Napadač Bilbaa je, ipak, ostao koncentrisan i uspeo je da odbijenu loptu pošalje u mrežu.

U drugom delu meča, u 67. minutu, Aduric se još jednom upisao u strelce. Posle odličnog dodavanja Benjata, još boljeg prijema i preciznog udarca iskosa sa leve strane.

Bilbao je ovom pobedom otišao gore, a Sporting ostao na tri boda od zone ispadanja...

U poslednje 22 utakmice ovih rivala Sporting je samo jednom pobedio. Atletik 13 puta, a osam mečeva završeno je nerešeno.