ИТА: Роми дерби у Фиренци и прво мјесто!

Фудбалери Роме преузели су прво место на табели италијанске Серије А пошто су у дербију деветог кола победили Фиорентину у гостима са 2:1.

Фудбал 25.10.2015 | 21:00

Рома је тако прескочила Интер и Фиорентину на табели и сада има 20 бодова, два више од поменутих екипа и Лација који је у недељу био убедљив против Торина – 3:0.

Мохамед Салах постигао је први гол за Рому у седмом минуту на асистенцију Пјанића, а већ у 34. било је 2:0 када је последодавања Флоренција погодио Жервињо.

Домаћин је покушао у наставку да стигне предност Римљана, али је успео само да постигне почасни погодак у 94. минуту када је стрелац био Бабакар.

Сигурну победу остварио је Лацио који је славио против Торина са 3:0. Лулић и Андерсон (2) погодили су за домаћина који сада има 18 бодова на деоби другог места. У саставу Лација по 90 минута на терену су провели Сергеј Милинковић-Савић и Душан Баста, док је Филип Ђорђевић остао на клупи.