ITA: Romi derbi u Firenci i prvo mjesto!

Fudbaleri Rome preuzeli su prvo mesto na tabeli italijanske Serije A pošto su u derbiju devetog kola pobedili Fiorentinu u gostima sa 2:1.

Fudbal 25.10.2015 | 21:00

Roma je tako preskočila Inter i Fiorentinu na tabeli i sada ima 20 bodova, dva više od pomenutih ekipa i Lacija koji je u nedelju bio ubedljiv protiv Torina – 3:0.

Mohamed Salah postigao je prvi gol za Romu u sedmom minutu na asistenciju Pjanića, a već u 34. bilo je 2:0 kada je posledodavanja Florencija pogodio Žervinjo.

Domaćin je pokušao u nastavku da stigne prednost Rimljana, ali je uspeo samo da postigne počasni pogodak u 94. minutu kada je strelac bio Babakar.

Sigurnu pobedu ostvario je Lacio koji je slavio protiv Torina sa 3:0. Lulić i Anderson (2) pogodili su za domaćina koji sada ima 18 bodova na deobi drugog mesta. U sastavu Lacija po 90 minuta na terenu su proveli Sergej Milinković-Savić i Dušan Basta, dok je Filip Đorđević ostao na klupi.