ПЛ: Клопов Ливерпул опет 1:1!

Фудбалери Ливерпула и Саутемптона одиграли су нерешено 1:1, у последњој утакмици 10. кола Премијер лиге.

Фудбал 25.10.2015 | 20:30

Нови менаџер Ливерпула Јирген Клоп је тако у другој утакмици на клупи ’Црвених’ ремизирао резултатом 1:1, после освојеног бода против Тотенхема у Лондону прошлог викенда.

Ливерпул је у већем делу утакмице био бољи ривал, имао је знатно већи посед (60%), али ипак није успео да оствари победу пред својим навијачима.

У првом полувремену није било много занимљивих ситуација, осим велике прилике Саутемптона у 39. минуту. Ван Дајк је шутирао у казненом простору, али је Мињоле сјајном интервенцијом спречио вођство гостију.

Домаћи тим је до вођства стигао 13 минута пре краја. Милнер је одлично центрирао са десне стране, а резервиста Кристијан Бентеке је фантастичним ударцем главом погодио рашље Саутемптоновог гола.

Ипак, Ливерпул није издржао до краја. У 86. минуту Рамирес је центрирао на другу стативу, а тамо је пре Мињолеа и Милнера стигао Мане који је буквално угурао лопту у мрежи. Саутемптонов Сенегалац у трећем минуту је и искључен због другог жутог картона, али је на крају остало 1:1.

Српски репрезентативац Душан Тадић играо је до 64. минута када је своје место уступио Ворд-Праусу.