PL: Klopov Liverpul opet 1:1!

Fudbaleri Liverpula i Sautemptona odigrali su nerešeno 1:1, u poslednjoj utakmici 10. kola Premijer lige.

Fudbal 25.10.2015 | 20:30

Novi menadžer Liverpula Jirgen Klop je tako u drugoj utakmici na klupi ’Crvenih’ remizirao rezultatom 1:1, posle osvojenog boda protiv Totenhema u Londonu prošlog vikenda.

Liverpul je u većem delu utakmice bio bolji rival, imao je znatno veći posed (60%), ali ipak nije uspeo da ostvari pobedu pred svojim navijačima.

U prvom poluvremenu nije bilo mnogo zanimljivih situacija, osim velike prilike Sautemptona u 39. minutu. Van Dajk je šutirao u kaznenom prostoru, ali je Minjole sjajnom intervencijom sprečio vođstvo gostiju.

Domaći tim je do vođstva stigao 13 minuta pre kraja. Milner je odlično centrirao sa desne strane, a rezervista Kristijan Benteke je fantastičnim udarcem glavom pogodio rašlje Sautemptonovog gola.

Ipak, Liverpul nije izdržao do kraja. U 86. minutu Ramires je centrirao na drugu stativu, a tamo je pre Minjolea i Milnera stigao Mane koji je bukvalno ugurao loptu u mreži. Sautemptonov Senegalac u trećem minutu je i isključen zbog drugog žutog kartona, ali je na kraju ostalo 1:1.

Srpski reprezentativac Dušan Tadić igrao je do 64. minuta kada je svoje mesto ustupio Vord-Prausu.