ПЛ: Манчестерска ''нула'', ''петарда'' Пијеваца, Сандерленду локални дерби!

Фудбалери Манчестер Јунајтеда и Манчестер Ситија одиграли су на Олд Трафорду градски дерби без голова. Фудбалери Сандерленда победили су Њукасл са 3:0 (1:0) на свом терену у 155. локалном дербију у оквиру 10. кола енглеске Премијер лиге.

Фудбал 25.10.2015 | 19:00

У другом мечу одиграном у истом термину фудбалери Тотенхема су после преокрета убедљиво савладали Борнмут у гостима са 5:1.

У дуелу два Манчестера није виђено много узбуђења, све до пред крај сусрета. Први шут у оквир гола виђен је тек десет минута пре краја, када је Навас покушао.

Највећу прилику на мечу пропустио је Лингард у 85. минуту када је погодио пречку.

Сити се вратио на прво место на табели са 22 бода, колико има и Арсенал, али екипа Мануела Пелегринија има бољу гол-разлику. Јунајтед је на четвртом месту са 20 бодова, а исто толико има и трећепласирани Вест Хем.

У првих двадесетак минута није било конкретније прилика ни на једној стани, иако се играло отворено и агресивно. Домаћи фудбалери тражили су пенал у осмом минуту, пошто је лопта погодила Фернандиња у руку, али судија на то није реаговао.

Из прекида Јунајтед је први пут запретио, Руни извео, лопта је ишла на Смолинга, али није успео главом да упути ударац. Напади Ситија често су ишли преко Стерлинга и Коларова. У наставку је темпо игре потпуно опао, па је прво полувремене завршено без голова.

У финишу полувремена, Де Брујне је центрирао са десне стране, али Туре лопту пребацује преко гола са око 14 метара.

И друго полувреме бледо када су у питању прилике.Први шут ка голу Јунајтед је имао тек на почетку другог полувремена, када је Смолинг после корнера из пенал зоне лопту главом спровео у гол-аут.

Први шут у оквир гола виђен је тек десет минута пре краја, када је Навас покушао.

У финишу коначно узбуђење и притисак домаћих. Прво је рпечку погодио Линград, а затим је ударац Смолинга Харт одбранио.

У другом сусрету је виђено је шест погодака. Борнмут је повео већ у 49. секунди, што је најбржи гол ове сезоне у Премијер лиги. Ричи је примио центаршут у казненом простору и шутирао по средини гола. Није се дуго чекало на изједначење. Гости из Лондона поравнали су резултат са беле тачке преко Кејна.

Брзо је уследио је преокрет, а заслужан за то био је Дембеле у 17. минуту. Тотенхем је наставио у добром ритму и повећао предност преко Ламеле у 29. минуту.

Кејн је наставио да „решета“ мрежу ривала у другом полувремену и са два поготка у 56. и 63. минуту донео убедљиву победу свом тиму.

Фудбалери Сандерленда победили су Њукасл са 3:0 (1:0) на свом терену у 155. локалном дербију у оквиру 10. кола енглеске Премијер лиге.

Ово је шеста победа у низу Сандерленда над великим ривалом, Њукасл је последњи пут славио у августу 2011. У међувремену су два меча завршена без победника.

Победу свом тиму донели су Адам Џонсон са пенала у финишу првог полувремена, Били Џон у 65 и Флечер у 86. минуту.

Сандерленду је ово био први тријумф у сезони, па сада као и Њукасл има шест бодова.

Гости су били много бољи ривал у првом полувремену, створили су више прилика, али је сигуран на голу био је Пантилимон, којем је ово прва утакмица у сезони како није примио гол.

Кључни тренутак догодио се у судијској надокнади првог дела игре. Колоћини је направио прекршај у казненом простору када је оборио Флечера. Судија је показао на белу тачку, а фудбалеру Њукасла црвени картон. Адам Џонсон донео је вођство свом тиму.

Најбољу шансу за Њукасл у наставку пропустио је Митровић, надмудрио је противничког играча у казненом простору. шутирао из окрета у ближу стативу, али је Пантилимон одлично реаговао. Српски репрезентативац одиграо је цео меч. „Свраке“ су наставиле да прете, али нису успеле да стигну до изједначења.

Били Џон с дуплирао је вођство своје екипе у 65. минуту. После корнера, ударац по дијагонали упутио је М’Вила, а Џонс само спровео лопту у мрежу. Победа је могла бити убедљивија, али је Џонсон погодио пречку у 72. минуту ударцем са дистанце.

Јанмат је добро упослио Митровића после центаршута са десне стране у 77. минуту, али млади српски нападач лопту главом шаље у гол-аут.

Коначан резултат постављен је у 86. минуту. Кабул је лопту са дистанце из прве додао Флечеру по дијагонали, он је сјајно прихватио лопту и савладао Елиота.